MojAndroid

Počas veľtrhu Mobile World Congress 2015 predstavil Samsung dve nové vlajkové lode Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, ktoré budú bojovať o prvenstvo na trhu s mobilnými zariadeniami. Nové zariadenia sú vybavené výkonným hardvérom, odľahčeným softvérom a úplne novým dizajnom, ktorý kombinuje materiály, ako je kov a sklo. Práve táto radikálna zmena sa zrejme podpísala na veľkom záujme. Podľa najnovších informácií zaznamenal Samsung totižto celkom 20 miliónov predobjednávok oboch noviniek, pričom väčšiu časť 15 miliónov si ukrojil Galaxy S6. Informoval o tom denník The Korea Times, ktorý cituje výkonného zamestnanca jedného zo svetových operátorov.

Už samotný CEO J.K. Shin spomenul v minulosti, že predobjednávky partnerov spoločnosti sú vysoké. Shin očakáva, že nové modely prekonajú predajné výsledky a rekordy, ktoré zaznamenala minuloročná generácia. Aby sme však informácie uviedli na správnu mieru, spomenuté čísla počítajú len s predobjednávkami, ktoré zahŕňajú maloobchody, operátorov a iných partnerov. Tieto čísla teda neodrážajú reálny počet kusov, ktoré bolo predaných používateľom. To by v túto chvíľu ani nebolo možné, pretože nové modely sa oficiálne ešte nezačali predávať.

Náš tip
Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge: Poznáme predajné ceny v Európe

Zdroj: The Korea Times

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+