MojAndroid

Milión predobjednávok Nokie X. Tak s takýmto číslom prišli zahraničné zdroje, ktoré tvrdili, že Nokii sa podarilo v Číne zaujať zákazníkov natoľko, že sa predobjednávky na tento smartfón vyšplhali do závratných výšok. Podobný prípad nastal aj pri HTC Desire 816, ktorý počas prvých dňoch zaznamenal viac ako pol milióna predobjednávok, čo viedlo dokonca aj k posilneniu akcií taiwanského výrobcu. Počas víkendu sa tento počet zvýšil už na celý milión. Ako sa však ukázalo, tieto čísla sú len fiktívne a neodrážajú reálny záujem o tieto zariadenia.

Zmätok v počte predobjednávok spôsobil online obchod China’s JD.com, ktorý potencionálnym zákazníkom umožnil stlačiť tlačidlo “Predobjednať” bez toho, aby museli zaplatiť. Navyše, všetko zastrešovala súťaž o Nokiu X či HTC Desire 816, ktoré môžu ľudia získať len tým, že si smartfón nezáväzne predobjednajú. Skutočne počty platiacich zákazníkov tak budú oveľa nižšie a momentálne sa dajú len veľmi ťažko odhadnúť. Rekordy v počte zaplatených predobjednávok však pravdepodobne nepadali.

Zdroj: phonearena

17.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+