MojAndroid

Operátori v reakcii na šírenie nového koronavírusu pristúpili k zavedeniu ochranných opatrení. Telekom síce predajne nechal otvorené, no došlo k výraznému skráteniu otváracích hodín – konkrétne na 4 hodiny denne. Okrem toho bol obmedzený počet pracovníkov, ktorí boli na jednotlivých predajniach k dispozícii.

Na druhú stranu, Telekom svojim zákazníkom ponúka v aktuálnej situácii viacero benefitov. Všetky potrebné informácie nájdete v článku Telekom predlžuje platnosť balíka Nekonečné dáta a pridáva ďalšie benefity.

Predajne Telekomu fungujú v novom režime

Slovenská vláda od dnešného umožnila otvorenie viacerých podnikov a obchodov, čím sa začala takzvaná prvá fáza otvárania prevádzok. Ide o prvotný krok z rozsiahleho plánu pre postupné naštartovanie ekonomiky, ako aj pre návrat k štandardnému spôsobu života.

V reakcii na túto skutočnosť sa Telekom rozhodol vo svojich predajniach prejsť na nový režim fungovania. S tým súvisí aj mierna úprava prevádzkových hodín.

Od 22. apríla 2020 sú štandardné otváracie hodiny počas pracovných dní nastavené od 9. do 17. hod. Aj v tejto fáze môžu mať niektoré predajne mierne odlišné otváracie hodiny podľa obchodných centier. Tento režim platí pre predajne v nákupných centrách i samostatné kamenné pobočky. Cez víkendy budú všetky predajne až do odvolania zatvorené.

V súlade so súčasným nariadením je možné v čase od 9. do 11. hodiny vybavovať iba seniorov nad 65 rokov. Požiadavkám ostatných zákazníkov je vyhradený čas medzi 11. a 17. hodinou.

Operátor všetky informácie priebežne aktualizuje na svojej stránke Zoznam otvorených predajní, kde nájdete všetky podrobnosti. Počas dnešného dňa je napríklad otvorených 85 pobočiek. Treba však myslieť na to, že otváranie či zatváranie predajní sa môže každý deň meniť podľa dostupnosti predajcov. Preto je pred návštevou dobré overiť si, v akom režime funguje konkrétna predajňa Telekomu.

Sieť predajní je otvorená pre úkony ako výmena SIM karty, dobíjanie predplatených kariet, prijímanie platieb za služby, predaj hardvéru a príslušenstva či príjem a výdaj hardvéru do servisu.

Digitálne kanály stále k dispozícii

Zákazníci môžu naďalej riešiť svoje požiadavky na viacerých digitálnych kanáloch (Telekom aplikácia, web www.telekom.sk). K dispozícii sú aj infolinky 0800 123 456 a technická linka 0800 123 777. Infolinka 0800 123 456 je dostupná aj počas víkendov, a to v čase od 10. do 16. hod.

Sekcia Nákupný poradca

Hľadáte nový smartfón? V nákupnom poradcovi sme vybrali tie najlepšie za čo najnižšiu cenu! Pokiaľ vás zaujímajú modely od výrobcu Motorola, pripravili sme pre vás výber tých najlepších kúskov tejto značky. Nezabudnite na porovnanie mobilov, kde nájdete všetky kľúčové informácie.

22.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+