MojAndroid

Smartfón v dnešnej dobe nahrádza funkcie viacerých zariadení – prehrávača hudby, záznamníka zvuku, poznámkového bloku a častokrát aj počítača. Nie je preto divu, že ho chce vlastniť každý. Dôkazom tohto tvrdenia je aj celosvetový predaj smartfónov, ktorý oproti minulému roku narástol o 6,6%. Za tento rast môžeme vďačiť najmä zvýšenému dopytu po zariadeniach v Číne, no smartfóny sa viac predávali na viacerých významných trhoch. Očakáva sa, že počet predaných smartfónov sa v tomto roku vyšplhá na hodnotu 1,4 miliardy kusov.

Náš tip
Predaje inteligentných hodiniek v Q2/2016 dramaticky klesli

Dnes sa v Číne predá každý tretí smartfón na svete. Aj napriek tomu ale čínsky trh nie je týmito zariadeniami presiaknutý, čo dokazuje medziročný nárast predajnosti na úrovni 15%. Nárast na úrovni niekoľkých percent zaznamenali aj v centrálnej a východnej Európe, na Strednom Východe, v Afrike či na trhoch ako India, Vietnam či Filipíny. Vyhliadky na budúci rok ale už nie sú tak optimistické. Analytická spoločnosť GfK, ktorá vydala informáciu o tohtoročnom náraste predajnosti, odhaduje, že budúci rok klesne predaj smartfónov o 3%.

Zdroj: GfK, via Engadget

25.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+