MojAndroid

Už máme k dispozícii najnovšie informácie o tom, koľko bolo predaných smartfónov v druhom štvrťroku tohto roku a vieme aj to, ako sa darilo najväčším výrobcom. Tabuľka sa oproti predchádzajúcim obdobiam veľmi nezmenila, no zmenili sa tendencie predajov jednotlivých výrobcov. Celkový počet predaných smartfónov pritom vzrástol o 11,6 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku, čo sú veľmi dobré správy.

Zatiaľ, čo ešte nedávno predaje smartfónov značky Samsung neustále rástli, teraz postupne klesajú. Nepomohli tomu ani vlajkové lode Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, ktoré síce jednu skupinu užívateľov zaujali, no druhú zasa sklamali. Pozitívne neboli určite ani problémy s dodávkou modelu so zahnutým displejom a celkovo klesol počet predaných zariadení Samsung oproti rovnakému obdobiu z minulého roka o 2,3 %. Ide tiež o jediný pokles spomedzi všetkých piatich najväčších výrobcov, čo pre Samsung neznamená dobré správy.

smartphone-market-Q2-2015

Naopak, stále lepšie sa darí úhlavnému konkurentovi kórejskej spoločnosti. Apple zaznamenal výrazný nárast v počte predaných smartfónov až o 34,9 % a vďaka tomu stúpol aj celkový trhový podiel spoločnosti z Cupertina o 2,4 percentuálnych bodov. Nárast popularity zariadení Apple pozorujeme od začiatku roku a tieto údaje sú toho iba dôkazom. Darilo sa ale aj ďalším výrobcom na tomto zozname. Na treťom mieste je Huawei s najväčším nárastom až 48,1 % oproti druhému štvrťroku minulého roku. Za úspechom spoločnosti stoja predaje na domácom, ale aj európskom trhu. Päticu najväčších výrobcov uzatvárajú tento štvrťrok už tradične ďalší čínski výrobcovia Xiaomi a Lenovo.

Zdroj: IDC via pocketnow

24.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+