MojAndroid

Analytická spoločnosť Gartner priniesla štatistiku predaja smartfónov v prvom štvrťroku roku 2019 a pre výrobcov nie je práve potešiteľná. Predalo sa v ňom totiž 373 miliónov smartfónov, čo je o 2,7 % menej ako rok predtým, keď sa predalo 383,5 miliónov smartfónov. Oproti poslednému štvrťroku bol pokles dokonca o 8,65 %.

Prvé miesto si stále drží juhokórejský gigant Samsung, ktorý predal 71,62 miliónov smartfónov a mal 19,2% podiel na trhu. Nemá ale dôvod na radosť, pretože rok predtým predal 78,56 miliónov smartfónov. Jeho konkurent Apple, ktorý obsadil 3. miesto s 11,9% podielom, predal dokonca o skoro 10 miliónov menej smartfónov ako rok predtým. Naopak radovať sa môžu v čínskej spoločnosti Huawei, ktorá obsadila 2. miesto s 15,7% podielom a 58,44 miliónmi predanými smartfónmi. To je o 18 miliónov viac ako rok predtým. Je možné, že nebyť obchodnej vojny medzi USA a Huawei, ktorá začala už mesiace pred zákazom amerického ministerstva obchodu, tak by spoločnosť skončila dokonca pred Samsungom. Vyhliadky do ďalšieho štvrťroku sú ale pre Huawei skôr pesimistické. Darilo sa aj ďalším čínskym výrobcom. Oppo skončilo na 4. mieste so 7,9% podielom a Vivo na 5. mieste so 7,3% podielom.

30.5.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+