MojAndroid

Predaje smartfónov majú posledný rok klesajúcu tendenciu, čo už pocítili aj väčšie spoločnosti, ako Samsung, Huawei a Apple. Potvrdzuje to aj najnovšia štatistika analytickej spoločnosti Gartner za posledný štvrťrok. Od apríla do júna sa predalo celkovo 368 miliónov smartfónov. To je medziročný pokles o 1,7 %. Upozornil na to server GSMarena.

Gartner predaj smartfónov

Prvé miesto obhájil Samsung

Pozíciu najpredávanejšieho výrobcu si udržala juhokórejská spoločnosť Samsung. V druhom štvrťroku predala 75 miliónov smartfónov, čím získala 20,4 % trhu. Na päty jej ale šliape čínska spoločnosť Huawei. Tá predala 58 miliónov kusov, čo odpovedá 15,8 % trhu. Americký gigant Apple skončil opäť na treťom mieste s 10,5% podielom a 38,5 miliónmi predanými iPhonmi.

Čína na vzostupe

V sídle spoločnosti Apple by sa ale mali mať na pozore, pretože rozdiel medzi tretím a štvrtým miestom je už veľmi malý. Na štvrtom mieste sa umiestnil čínsky výrobca Xiaomi, ktorý predal 33 miliónov smartfónov. Jeho podiel na trhu je 9 %. Piate miesto patrí opäť Číne a to konkrétne spoločnosti Oppo. Tá predala 27 miliónov smartfónov a jej podiel na trhu odpovedá 7,6 %.

Náš tip
HTC stoplo predaj svojich smartfónov v Británii kvôli patentovému sporu
28.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+