MojAndroid

Keď pred štyrmi rokmi predstavil americký internetový gigant Amazon svoj prvý smart reproduktor Echo s hlasovým asistentom Alexa, asi málokto očakával, aký boom podobných zariadení ním vytvorí. Nielen čínsky výrobcovia, ale aj veľké spoločnosti ako Samsung, Google a nedávno aj Apple odvtedy ponúkli svoje riešenia. Rada reproduktorov Amazon Echo sa odvtedy rozšírila o ďalšie generácie a modely. Zdalo by sa, že trh smart reproduktorov je už nasýtený, ale najnovšie údaje o predaných kusov ukazujú, že má stále stúpajúcu tendenciu. Podľa štatistík firmy Strategy Analytics stúpol počet predaných kusov v treťom štvrťroku 2018 medziročne o 197 %.

Celkovo sa v tomto období predalo 22,7 miliónov smart reproduktorov. V druhom štvrťroku sa predalo 16,8 miliónov kusov. Odhaduje sa, že za tento rok by mohlo byť predaných celkovo cez 100 miliónov kusov smart reproduktorov. Prvé miesto v treťom štvrťroku si podľa očakávania uchmatol Amazon so 7,2 miliónmi predanými kusmi a 31,6% podielom na trhu. Druhý je americký konkurent Google s 5,2 miliónmi kusmi a 22,7% podielom na trhu. Prekvapením je 5. miesto čínskeho výrobcu Xiaomi za ďalšími čínskymi spoločnosťami Alibaba a Baidu. Xiaomi sa s 1,9 miliónmi predanými kusmi podarilo predbehnúť aj americkú spoločnosť Apple.

Náš tip
Rodina Echo od Amazonu sa rozrástla o 4 nové produkty
14.11.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+