MojAndroid

Výrobcovia nositeľného príslušenstva čelili tento rok niekoľkým problémom, napríklad globálnemu nedostatku čipov, no aj napriek tomu segment pokračuje v prudkom raste. Predaje vzrástli takmer o 10 % v porovnaní s minulým rokom, informuje portál GSMArena.

Počas posledného štvrťroka sa predalo približne 138,4 milióna jednotiek, pričom na trhu dominujú slúchadlá s 26,5 % rastom a celkovým podielom 64,7 %. Smart hodinky a náramky tvorili len 34,7 % z celkových predajov.

Apple si stále drží prvenstvo v predaji príslušenstva

Čo sa týka výrobcov, Apple si drží prvé miesto aj napriek tomu, že musel posunúť vydanie hodiniek Apple Watch Series 7. K udržaniu si silného postavenia na trhu mu pomohli predaje slúchadiel AirPods a Beats. Na druhom mieste sa tento štvrťrok umiestnil Samsung vďaka popularite sérii Galaxy Watch4.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Xiaomi spadlo na tretie miesto s medziročným poklesom o takmer 24 %, pravdepodobne kvôli tomu, že čínsky výrobca sa zameriava na výrobu a predaj smart náramkov. Podľa spoločnosti International Data Corporation, ktorá report vytvorila, sa dopyt pomaly presúva z inteligentných náramkov na hodinky. Tie ponúkajú viacero funkcií a cenovo sa začínajú približovať náramkom.

Predaje nositeľného príslušenstva Q3 2021
Zdroj: GSMArena.com

Do prvej pätice sa prekvapivo dostala aj indická značka Imagine Marketing, pravdepodobne vďaka silnému marketingu a ponukou cenovo dostupných zariadení.

Náš tip
Vianoce 2021: Tipy na najlepšie Bluetooth slúchadlá pod stromček

9.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+