MojAndroid

Podobne ako v predošlých rokoch aj ten posledný bol najpredávanejším výrobcom smartfónov juhokórejský Samsung. Na druhom mieste skončil skokan roku čínsky výrobca Huawei, ktorý behom minulého roka predal až cez 200 miliónov smartfónov. Vďaka tomu odsunul na tretiu priečku amerického giganta Apple. Analytická spoločnosť Counterpoint Research teraz prišla so štatistikou predajnosti drahších smartfónov v treťom štvrťroku roka 2018, kde je situácia trochu iná.

V smartfónoch s cenovkou vyššou ako 400 dolárov, ktoré tvorili 22 % celkovo predaných smartfónov, dominoval Apple so skoro polovičným podielom. Na druhom mieste sa umiestnil Samsung s 22% podielom a na treťom Huawei s 12% podielom. V segmente smartfónov s cenovkou 400 až 600 dolárov mal najväčší 25% podiel Samsung. Na druhom mieste skončil Apple s 21% podielom a tretie sa opäť ušlo Huawei so 17% podielom. V drahších prémiových vlajkových lodiach s cenovkou 600 až 800 dolárov mala spoločnosť Apple až 61% podiel a Samsung skončil druhý s 21% podielom. Ešte markantnejšia dominancia Applu bola v prémiovom segmente od 800 dolárov a vyššie, kde mala americká spoločnosť až 79% podiel. Vďačí za to modelom ako iPhone X z roku 2017 alebo tohtoročným iPhone XS a iPhone XS Max.

Náš tip
Jeden z oficiálnych Twitter účtov Apple tweetoval z Android zariadenia
3.1.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+