MojAndroid

IDC zverejnilo najnovšie štatistiky týkajúce sa predaja tabletov vo svete za prvý kvartál tohto roka. Podľa najnovších čísiel sa rast počtu tabletov dodaných ku zákazníkom spomaľuje a v 1Q oproti minulému roku rástol len o 3,9%. Trhový podiel sa opäť menil v prospech najväčšieho výrobcu smartfónov. Samsungu sa ho oproti minulému roku podarilo zvýšiť zo 17.5% na 22.3%. Apple naopak padol zo 40,2% v 1Q 2013 na 32.5% v 1Q 2014. 

Podľa IDC sa hneď za Apple a Samsungom s 5% trhovým zastúpením umiestnili spoločnosti AmazonAsus a Lenovo. Zvyšných 34% obsadili ďalší výrobcovia, z ktorých väčšina bude pravdepodobne pochádzať z Číny. Najväčší prepad v prvej časti roka zaznamenal Amazon a Apple. Naopak, najviac rástol čínsky Lenovo, ktorému sa medziročne podarilo zvýšiť svoj trhový podiel o 224%. Zaujímavé bude sledovať ako sa bude vyvíjať situácia na prvých dvoch priečkach, kde o prvé miesto súperí Samsung s Apple. Podľa doterajšieho vývoja to však vyzerá tak, že Samsung by mohol svojho odvekého rivala z prvej priečky v najbližších rokoch zosadiť.

Worldwide_Tablet_Shipments_Miss_Targets_as_First_Quarter_Experiences_Single-Digit_Growth__According_to_IDC_-_prUS24833314

Zdroj: IDC

2.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+