MojAndroid

Najnovšie čísla z prieskumu trhu od spoločnosti IDC ukazujú, že celosvetový rast predaja tabletov výrazne poklesol v aktuálnom roku 2014, len so 7,2% medziročným rastom v porovnaní s 52,5% v roku 2013. O najväčší podiel na poklese predaja tabletov za zaslúžil konkurenčný iPad, ktorého trhový podiel po prvýkrát klesol pre rastúci počet lacnejších alternatív.

iPad aj napriek tomu stále zostane najpopulárnejším tabletom na svete, no analytici začali chápať, že tablety majú obnovovací cyklus, ktorý je podobný skôr počítačom, než smartfónom. Pôvodne sa predpokladalo, že tablety budú používatelia nahradzovať novými v priebehu 2-3 rokov, no mnohí z nich ich držia ešte dlhšie.

worldwide-tablet-year-over-year-growth-2014

Analytici predpokladajú, že budúci rok bude prelomový v oblasti tabletov. “Nasledujúcich šesť mesiacov by mali byť naozaj zaujímavé,” povedal Jean Philippe Bouchard, riaditeľ výskumu pre tablety. Trh tabletov sa totižto môže zmeniť na základe reakcie používateľov na pripravované produkty s Windows 10 alebo iPad Pro, ktorý je však v tejto chvíli predmetom dohadov.

Zdroj: pocketnow9to5Macbusinesswire

26.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+