MojAndroid

Predaj tabletov Samsung Galaxy Tab 10.1 je od včerajšieho dňa skomplikoval. Nemecký súd v Dusseldorfe totiž na požiadanie Apple zastavil predaj tohto Android tabletu. Apple sa snaží zastaviť predaj v celej Európe, výnimka je Holandsko, kde prebieha samostatný proces. Samsung sa samozrejme odvolá, no Apple získa čas minimálne 1 mesiac, kým sa opäť otvorí súdne pojednanie. Apple chce navyše zájsť ešte ďalej a požiadať o zastavenie predaja aj prvého Galaxy Tab-u a smartfónov Samsung Galaxy S. Dôvodom sporu sú intelektuálne práva a patenty, na ktoré si Apple v poslednej dobe dáva obzvlásť záležať a snaží sa konkurenciu odstrániť nezmyselnými súdnymi spormi.

 

Tablet Samsung Galaxy Tab sa už začal predávať vo Veľkej Británii, kde je oň veľký záujem. Spoločnosť však teraz musí pozastaviť svoju marketingovú kampaň a stiahnuť zariadenia z predaja.

Samsung sa k celej veci vyjadril v oficiálnej tlačovej správe (uvádzame v originál verzii):

Samsung is disappointed with the court’s decision and we intend to act immediately to defend our intellectual property rights through the ongoing legal proceedings in Germany and will continue to actively defend these rights throughout the world.

The request for injunction was filed with no notice to Samsung, and the order was issued without any hearing or presentation of evidence from Samsung.

We will take all necessary measures to ensure Samsung’s innovative mobile communications devices are available to customers in Europe and around the world.

This decision by the court in Germany in no way influences other legal proceedings filed with the courts in Europe and elsewhere.

 

Z vyjadrenia spoločnosti Samsung vyplýva, že sú sklamaný z rozhodnutia súdu, navyše súdny príkaz bol podaný bez ich akéhokoľvek vedomia. Súd sa neobťažoval ani s vypočúvaním a obhajobou dôkazov. Samsung sa bude snažiť vyvinúť maximálne úsilie a nevyhnutné kroky na to, aby boli všetky ich zariadenia dostupné v Európe a vo svete. Rozhodnutie súdu v Nemecku nemá vplyv na ďalšie súdne spory v ostatných krajinách Európy.

Treba len dúfať, že sa Samsungu podarí súdny spor vyhrať, aby sa nový Galaxy Tab 10,1 dostal čo najskôr aj na náš slovenský trh. Čo si o tejto situácii myslíte vy?

zdroj: androidcommunity

 

10.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+