MojAndroid

Nikoho to zrejme neprekvapí – predaj tabletov klesá. Dokazujú to oficiálne čísla agentúry IDC, podľa ktorých sa v treťom štvrťroku znížil medziročne predaj o 5,4%. Ide už o 12. kvartál, kedy odvetvie tabletov zaznamenáva pokles. Ľudia totiž preferujú o niečo väčšie smartfóny a nepotrebujú už tak tablety.

Počas posledných 3 mesiacov sa predalo 40 miliónov kusov tabletov. Pre porovnanie, v treťom kvartáli roku 2016 sa ich predalo o 2,3 milióna viac. V treťom štvrťroku 2017 sa najviac darilo spoločnosti Apple s jej iPadmi, ktorá ich predala 10,3 milióna kusov. Zaznamenala dokonca 11,4%-ný medziročný nárast a patrí jej aktuálny podiel na trhu v podobe 25,8%. Zaujímavosťou sú predpovede ohľadom Apple tabletov. Špekuluje sa, že by v budúcom roku mohli prísť vybavené funkciou TrueDepth Camera a Face ID, využité aj v iPhone X. Mohlo by to pomôcť spoločnosti predávať svoje zariadenia.

Druhým v predaji tabletov bol Samsung. V dobrom umiestnení mu pomohli pomerne nízke ceny Galaxy Tab A a Galaxy Tab E. Predal ich spolu 6 miliónov kusov a má 15%-ný podiel na trhu. Medziročne však ich predaj klesol až o 7,9%.

Tretím v poradí s predajom tabletov je Amazon. Ten od júla do septembra predal 4,4 milióna kusov, čo mu činí trhový podiel 10,1%. Zaznamenal zvýšenie o 38,7% oproti minulému roku. Štvrté miesto má spoločnosť Huawei s 3 miliónmi predaných kusov a 7,5%-ným podielom na trhu. TOP päťku uzatvára Lenovo so 7,4%-ným podielom, teda 3 miliónmi predaných tabletov. Polepšilo si medziročne v rámci kvartálov o 8,9%.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+