MojAndroid

Po tom, ako sme zaznamenali celkový pokles predaných smartfónov vo štvrtom kvartáli minulého roka o 6,3 %, v prvom štvrťroku 2018 predaje opäť stúpli. Za toto obdobie sa zvýšil predaj telefónov o 1,3 percenta oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Celkový predaj dosiahol 383,5 milióna kusov.

Náš tip
Bude Samsung lídrom aj v roku 2018? Predaj smartfónov sa podľa analytikov spomalí

Prvý stále Samsung

Na prvej priečke v predajnosti sa už dlhodobo drží Samsung. Ten dokázal predať 78,56 milióna smartfonov, čo je o 0,21 milióna menej, ako za prvý kvartál minulého roka. Celkovo, keď počítame celý trh, je to pokles o 0,3 %. Tento pokles je zapríčinený silnou konkurenciou v strednej triede, ktorá je pre toto odvetvie najdôležitejšia. Najviac predaných smartfónov je hlavne zo strednej triedy. Záujem o vlajkové lode trochu klesol, čo sa odrazilo na predaji modelov S9 a S9+. Tie boli v tomto období slabšie. Najväčší konkurent Apple dokázal v prvom kvartáli predať o 3 milióny iPhonov viac, ako to bolo v rovnakom období minulého roka. Celkovo predal 54 miliónov kusov.

Huawei a Xiaomi stále rastú

Najväčší nárast zaznamenali čínski výrobcovia Huawei a Xiaomi. Huawei predal o 6 miliónov smartfónov viac, ako v minulom roku a umiestnil sa na tretej priečke, s celkovým počtom 40,4 milióna predaných kusov. Agresívna politika značky Xiaomi ohľadom cien prudko zvýšila dopyt po lacnejších zariadeniach. Výrobca z toho vyťažil nárast predaja až o 16 miliónov kusov. Celkovo za toto obdobie dokázal predať 28 miliónov smartfónov, čo je 7,4 % podiel na trhu.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 3 bude predstavený 31. mája spolu s vlajkovou loďou Mi 8

Dali by ste prednosť činskym značkám ako Huawei a Xiaomi alebo radšej Samsung, prípadne Apple?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+