MojAndroid

Podľa prieskumnej agentúry IDC sa tempo rastu predaja smartfónov síce spomaľuje, no naďalej zaznamenáva rast. Vyplýva to z prieskumu, ktorý agentúra IDC zverejnila na svojej stránke. Predaj smartfónov zaznamenal najnižší medziročný rast len v podobe 1,4 percenta, čo je najmenší rast za posledné tri roky.

Medzi operačnými systémami naďalej zaznamenáva prvenstvo Android s podielom predaja 68,3 percenta a v budúcnosti, do roku 2016 sa predpokladá mierny pokles. Android je už tradične nasledovaný iOS, ktorý zaznamenal predaj 18,8 %. Nasleduje BlackBerry OS, ktorý je stabilizovaný na 4,7 % a Windows Phone, ktorý dosahuje podiel na predaji 2,6 %. Pri Windows Phone sa predpokladá do roku 2016 najväčší potenciál rastu a IDC predpokladá v roku 2016 podiel na trhu až 11,4 %.

Celkovo na globálnom trhu IDC predpovedá predaj 224,5 milióna kusov mobilných zariadení, čo je nárast o 39,5 %.

„Hospodárske podmienky po celom svete sa odzrkadľujú aj na trhu s mobilnými telefónmi v tomto roku. V štvrtom štvrťroku sa však predpokladá nárast predaja high-end zariadení, predaj v Číne a v ďalších rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch,“ Kevin Restivo, vedúci výskumný analytik IDC.

Zdroj, foto: IDC

5.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+