MojAndroid

Inteligentné hodinky sa v roku 2016 tešili veľkej obľúbe. Hoci sa ich oproti roku 2015 predalo len o 1% viac, stále ide o úctyhodné číslo – viac ako 21 miliónov kusov. Rekord v predaji zaznamenali predajcovia ku koncu roku, v poslednom kvartáli sa predalo 8,2 milióna “smart” hodiniek.

samsung-galaxy-s7_gear-s3-1-cast-3-jpg

Náš tip
Samsung Gear S3 frontier: Hodinky, ktoré dospeli | RECENZIA

Najväčším predajcom inteligentných hodiniek sa v minulom roku stal Apple (5,1 milióna kusov), ktorý začal predávať viacero verzií Apple Watch. Druhé miesto patrí, ako inak, Samsungu, ktorý aktuálne predáva rovnako viacero inteligentných hodiniek s vlastným systémom Tizen (800 tísic hodiniek v Q4/2016). Kombinovane predal minulý rok Apple so Samsungom 3 zo 4 inteligentných hodiniek.

Náš tip
Samsung si zaregistroval názov „Gear Fit Pro“. Môžeme sa tešiť na pokročilé fitness hodinky

Tento rok očakávamé nárast predaja inteligentných hodiniek aj vďaka pripravovanému systému Android Wear 2.0. Ten by mal priniesť viacero technických aj funkčných vylepšení. Ako sa k otázke inteligentných hodiniek staviate vy? Ste majiteľom jedných takýchto hodiniek?

Zdroj: Phandroid

3.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+