MojAndroid

Analytická spoločnosť KGI Securities dnes informovala o tom, že predaj najnovšej vlajkovej lode spoločnosti HTC sa oneskorí. Dôvodom má byť nedostatok súčiastok, ktoré spoločnosť získava od svojich dodávateľov. Ide najmä o voice coil motor (VCM)compact camera module (CCM), ktorý je hlavnou súčaťou nového UltraPixel fotoaparátu. Paradoxne tak spoločnosť stráca na tom, na čom chcela najviac zarobiť. Nový fotoaparát v HTC One má byť totižto najväčším lákadlom pre potencionálnych kupcov.

HTC-One-predstavenie-v-Prahe-10

Analýza spoločnosti KGI Securities zistila, že spoločnosť bude s predajom HTC One meškať na viacerých trhoch aj niekoľko mesiacov. HTC už verejnosti oznámilo aj fakt, že produkciu svojho super-smartfónu predbežne zredukovali na 80%, čo by malo byť podľa prieskumu trhu pre všetkých potenciálnych zákazníkov dostatočné množstvo. HTC sa túto stratu snaží kompenzovať tým, že HTC One začne predávať o dosť neskôr na menších trhoch ako napr. Taiwan či Singapur, pričom jej hlavným cieľom je uspokojiť zákazníkov v USA.

Analýza dodávateľov informovala aj o tom, že výroba CCM súčiastky sa momentálne pohybuje na úrovni pod 20% dopytu a výroba súčiastky VCM je niekde medzi 20-30%. To nám hovorí aj o tom, koľko kusov HTC One bude pripravených v najbližších mesiacoch na predaj. A toto číslo je priam žalostné – iba 800,000 až 1 200 000 kusov. HTC posunulo aj dátum oficiálneho začiatku predaja, ktorý sa mal konať 15. marca. Napríklad v Japonsku a Číne si budete môcť kúpiť HTC One až v máji, nehovoriac ani o tom, kedy sa HTC One dostane na náš trh. Náš skromný odhad je koniec júna až začiatok júla.

HTC-One-predstavenie-v-Prahe-11

Spoločnosť HTC sa tentokrát prepočítala. Okrem toho, že predstavili odvážny fotoaparát so 4 MP rozlíšením (a hoci aj s novou technológiou) v čase, kedy vlajkové lode výrobcov prinášajú 13 Mpix rozlíšenie, sa príchod tejto novinky oneskorí navyše o niekoľko mesiacov. Veľmi rýchlo tak svoje výhody premenila na nevýhody a stratí tým určite veľké množstvo zákazníkov. Tých zaujme možno pripravovaný smartfón Samsung Galaxy S IV, ktorý spoločnosť predstaví už budúci týždeň v New Yorku (kde mimochodom budeme osobne aj my). Uvidíme tak, ako sa situácia v najbližších mesiacoch vyvinie a či sa zmenia preferencie zákazníkov. Jedno je však jasné – HTC vykazuje najnižší zisk za posledné 3 roky a ak sa neschopí, bude mať veľký problém.

Zdroj: AndroidAuthority

8.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+