MojAndroid

Pamätáte si na prvý Android telefón G1 od spoločnosti HTC (známy tiež ako HTC Dream)? Dnes je tomu presne tri roky, čo bol predstavený mobilným operátorom  T-Mobile v USA. Vtedy asi málokto tušil, že odštartuje revolúciu v mobilnom svete s menom Android – my to už dnes vieme ;). G1 síce nebol stelesnením krásy a technickej dokonalosti, ale niekde sa začať muselo. Disponoval 3.2 palcovým displejom s rozlíšením 320×480 px, 528MHz procesorom, 192MB RAM, 256MB vnútornej pamäte a 3Mpx fotoaparátom. Taktiež bol vybavený WiFi, Bluetooth, vysúvacou QWERTY klávesnicou a ako jeden z mála telefónov tej doby, integroval digitálny kompas.

Android sa vtedy nachádzal vo verzii 1.0. Odvtedy prešiel veľkými zmenami a dnes sa pripravujeme na príchod v poradí už deviatej verzie s názvom Ice Cream Sandwich. Telefóny tiež zmenili svoju podobu a dostali sme sa do doby, keď sú dvojjadrové procesory štandardom a očakávame príchod prvých zariadení so štvorjadrovými čipmi-tomu hovorím technologický skok vpred :). Tešíme sa z úspechu Androidu a k tomuto malému výročiu mu prajeme ešte veľa inovácií a stále nových Android fanúšikov ;).

24.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+