MojAndroid

Aký by bol svet bez Steva Jobsa a spoločnosti Apple? Hoci na túto otázku je možné len ťažko odpovedať, jedno vieme určite. K tomu, ako dnes fungujú a vyzerajú smartfóny, sa veľkou mierou pričinil práve vizionár a génius Steve Jobs. Ten pred ôsmimi rokmi na pódiu Macworld Conference & Expo v San Franciscu predstavil svetu prvý iPhone, ktorý v mobilnom priemysle spravil doslova revolúciu. Od tohto dňa v tomto odvetví už nebolo nič také ako predtým, dokonca aj inžinieri Google po dvoch rokoch práce na operačnom systéme Android, na niekoľko hodín prestali dýchať a po predstavení nového Apple smartfónu vyhlásili: “Všetko musíme zmeniť.” 

Náš tip
Android by bez iPhonu vyzeral úplne inak, tvrdí Google

Zaujímavosťou celej udalosti predstavenia iPhonu bolo, že Steve Jobs na pódiu ukazoval len prototyp zariadenia, ktorý mal od dokončenia veľmi ďaleko. Samotní inžinieri spoločnosti v strachu tŕpli, aby sa počas podujatia nič nepokazilo a aby ich prvý iPhone počas demonštrácie ich funkcií nezlyhal. Vďaka spolupráci a niekoľkým zákulisným úpravám sa však aj vďaka rečníckemu talentu Steva Jobsa všetko podarilo. To, že uspeli dnes už veľmi dobre vieme. Od roku 2007, kedy bol prvý iPhone predstavený, ubehlo 8 rokov a za ten čas sme sa stali svedkami veľkého rozmachu nielen smartfónov, ale aj tabletov. Apple až na poli mobilného operačného systému až neskôr začala predbiehať konkurencia v podobe Androidu, ktorý na trhu dominuje dodnes. Apple však stále patrí medzi TOP výrobcov a najhodnotnejšie spoločnosti sveta.

Náš tip
Steve Jobs odišiel už navždy (1955-2011)

Na to, ako celé predstavenie iPhonu prebiehalo v roku 2007 sa môžete pozrieť aj vo videu.

 

10.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+