MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

miro píše … 

“Čaute, chcem sa opýtať. Keď pustím hudbu do reproduktora, tak to “šlape” v poriadku, ale ako náhle pustím do reproduktora hovor, čiže dám to na hlasité odpočúvanie  alebo nahrám nejakú komunikáciu, a opäť to dám do reproduktora, tak to strašne rezonuje a nie je to “počúvateľné.” Neviete prečo? Samsung Neo”

Ak dokážete nášmu čitateľovi pomôcť, neváhajte a napíšte svoj pohľad do príslušného vlákna AndroidForum.sk.

Kde môže vzniknúť problém?

Ako už bolo spomenuté aj v príslušnom príspevku na Android Fóre, v tomto prípade pravdepodobne nastal problém v mikrofóne samotného zariadenia. Obvykle triedime problémy na zariadeniach na hardvérové alebo softvérové. Pokiaľ by šlo iba o softvérový problém, je možné skúsiť obnovu továrenských nastavení, prípadne nainštalovať všetky dostupné aktualizácie, ktoré môžu prípadnú chybu odstrániť.

Vo vyššie uvedenom prípade však ide skôr o hardvérový problém. So smartfónom tak bude najrozumnejšie navštíviť servisné stredisko. Tam výsledný problém určí diagnostika zariadenia resp. samotný technik. Výmena mikrofónu obvykle nie je v servise nákladnou položkou. V prípade vlajkových zariadení sa cena tohto zásahu pohybuje na úrovni približne 50-60 EUR. Niektorí používatelia sa snažia prípadné nečistoty v prostredí “škáry” mikrofónu vyčistiť svojpomocne, môžu si však nevedome poškodiť zariadenie a rozhodne nejde o plnohodnotné vyriešenie problému.

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

2.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+