MojAndroid

Dnes sme písali článok iOS má 10x viac bezpečnostných dier ako Android, ale je stále bezpečnejší“, hovorí Symantec. Prečo teda ľudia uprednostňujú Android pred iPhoneom?

Po prvé, je to jednoduchosť použitia. Rozdiel medzi oboma operačnými systémami nie je veľký v tejto kategórii, ale je zaujímavé, že Android porazí iOS v tejto kategórii, najmä s ohľadom na to, že iPhone stále pracuje na tom, aby sa so systémom pracovalo jednoducho.

 

Zaujímavá je aj položka taríf a cien za predplatené paušály. Podľa všetkého je naznačené, že mobilní operátori ponúkajú zvýhodnené tarify a zaujímavejšie paušály v prípade, keď sa jedná väčšie množstvo Android telefónov v aktuálnej ponuke a snažia sa tak ponúknuť lepšie podmienky.    

Skóre obľúbenosti značky OS stojí naozaj za pozornosť. Človek by si pomyslel, že jednoznačne je to víťazstvo iOS a iPhone. Ale opak je pravdou, aspoň vo Veľkej Británii, kde sa zdá, že Android je podstatne silnejšia značka, než iOS.

Nasledujú ceny telefónu, kde sú výsledky jednoznačné pre Android.

Takže zhrnuté a podčiarknuté: Android vyhráva pred iOS pretože je jednoduchší, zákazníci dávajú prednosť tarifám a paušálom a sú lacnejšie.

„Androiďáci“, prečo ste dali prednosť pred iOS, Symbianom, RIM alebo Windows Mobile?

Zdroj: www.zdnet.com

15.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+