MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

TomTom píše…

Asi pred mesiacom som prešiel z S6 Edge na A6+, na S6-ke ked mi prišla MMS, tak bolo všetko fajn, na novej A6-ke je kazda MMS-ka rozmazaná. Neviete poradiť, ako by sa to dalo riešiť? Vďaka.

Ach, tie nešťastné MMS-ky…

Určite to poznáte najmä od starších členov vašej rodiny – s každým novým telefónom prichádza otázka “A budú mi fungovať MMS-ky?”. Tento archaický spôsob komunikácie ešte (žiaľ) stále celkom z našej spoločnosti nezmizol. Ak si aj vy lámete hlavu nad tým, ako nastaviť MMS na novom smartfóne, riešenie nájdete v našom návode.

Na druhej strane, podľa problému používateľa TomTom z nášho fóra sa zdá, že so samotným nastavením multimediálnych správ nemal problém. Práve naopak – MMS-ky mu fungujú, avšak nezobrazujú sa v dostatočnej kvalite. V tomto prípade hrá rolu s najväčšou pravdepodobnosťou aplikácia pre manažovanie správ, ktorú práve používate, na čo upozornil aj ďalší člen fóra sajmon_TM.

Ktorú aplikáciu na SMS/MMS?

Kým v minulosti bolo skutočne dobrých aplikácií na štandardné SMS a MMS pomenej a väčšinou sme si vystačili s tým, čo nám predinštaloval výrobca, dnes je situácia iná. Klasické správy dokáže zobraziť už napríklad aj Facebook Messenger a mnohé ďalšie. Je preto otázne, akú aplikáciu využíva TomTom. My môžeme odporučiť dve možnosti. Tou prvou je vstavaná aplikácia od výrobcu. Dnes už platí, že drvivá väčšina týchto aplikácií je skvelo optimalizovaná a funguje naozaj výborne. Zároveň je s týmito aplikáciami najmenej problémov, pretože sú už tradične prednastavené a vo väčšine prípadov v nich fungujú dobre SMS aj MMS.

Ak sa ale stane, že nefunguje dobre predinštalovaná aplikácia, skvelú alternatívu ponúka Google. Aplikácia s príznačným názvom Správy bola kedysi veľmi jednoduchým nástrojom na SMS a MMS, no dnes ponúka skvelé funkcie a najmä dizajn. Nedávno dostala appka plnohodnotnú tmavú tému, ktorá spolu s aktualizovaným Material dizajnom vytvára jednu z najkrajších aplikácií na SMS/MMS vôbec. Okrem toho stále platí, že aplikácia si sama synchronizuje správy v cloude a keď si ju nainštalujete na novom zariadení, nájdete tu všetky staré správy z vašich predchádzajúcich smartfónov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

28.10.2018
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+