MojAndroid

Okrem otázky, či sme už ako ľudstvo kontaktovali mimozemšťanov, nás všetkých trápi ešte jedna vec – prečo Android potrebuje 3 GB RAM zatiaľ čo iOS iba 1 GB? Na túto otázku položila odpoveď známa webstránka Quora, kde túto problematiku vysvetlil používateľ Glyn Williams. A podľa jeho slov je základ tohto problému v tom, že Android používa aplikácie vytvorené v programovacom jazyku Java.

rwecwew
Grafické znázornenie spotreby RAM procesom garbage collection.

Aplikácie vytvorené v Jave totižto používajú proces známy ako garbage collection, teda akési kolekcie odpadu. Tento proces stojí za uvoľňovaním operačnej pamäte RAM, keď vypnete niektorú z používaných aplikácií. Problém je ale v tom, že samotný proces kolekcie odpadu potrebuje 4 až 8-krát viac voľnej RAM-ky ako samotná aplikácia, ktorej vypnutie tento proces spôsobilo. Preto Android potrebuje tak veľkú operačnú pamäť, inak by sa celý systém na chvíľu značne spomalil, ako tomu bývalo pri zariadeniach s 512 MB RAM. Apple vo svojich zariadeniach používa úplne iný prístup k operačnej pamäti a nepracuje so žiadnymi kolekciami odpadu. Aj preto mu na plynulý chod postačuje 1 GB RAM. V tejto oblasti nie som až takým veľkým odborníkom a pokiaľ viete túto problematiku vysvetliť lepšie, napíšte nám do komentárov pod tento článok.

Zdroj: Quora

17.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+