MojAndroid

Overovanie pravosti podpisu je ešte stále vec, ktorá nie je jednoduchá a vyžaduje si potvrdenie úradmi alebo presný počítačový systém s databázou podpisov všetkých používateľov. Dnes sa ale črtá nová možnosť pre overovanie podpisov v budúcnosti. Jej základom sú inteligentné hodinky a softvér, ktorý vyvíjajú profesori a študenti na univerzite v Tel Avive a Ben Gurion University of the Negev.

Náš tip
Inteligentné hodinky by v budúcnosti mohli slúžiť pre skorú diagnózu chorôb

Cieľom medzi-univerzitného projektu je premena všetkých inteligentných hodiniek a fitness náramkov na “expertov overovania podpisu”. Softvér využíva pohyby gyroskopu a akcelerometra, ktorým meria pohyby zápästia pri podpisovaní. Vedci sa spoliehajú aj na fakt, že inteligentné hodinky budú čoraz populárnejšie. Už dnes ich nosí na ruke každý 6. človek vyspelého sveta.

new-balance-hodinky

Vývojári spomínaný softvér už úspešne testovali aj na vzorke 66 študentov, ktorí sa 15-krát podpisovali na tablet so stylusom. Nepodpisovali sa však vlastným podpisom, ale mali “okopírovať” podpis z videa. Systém potom vyhodnocoval, či je podpis overený alebo odmietnutý. Neskôr chcú vedci tento systém porovnať s reálnymi online a offline riešeniami pre overovanie podpisov. Samotný vývoj tejto technológie ale asi ešte nejaký čas potrvá.

Zdroj: AndroidCommunity, TAU

6.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+