MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli výsledok ďalšieho patentového boja medzi gigantom Samsung a kalifornským Apple, ktorý vyšiel ako víťaz a získal 120 mil. dolárov ako odškodné za svoje duševné vlastníctvo. Než porota vydala verdikt, právnici Samsungu povedali porote zaujímavý výrok – “Ak im dáte 100. mil. dolárov, budú tancovať v uliciach Cupertina.” (Cupertino je mesto v Kalifornii so sídlom Applu). Hlavný právnik Samsungu, John Quinn však v rozhovore pre portál CNET pokračuje ďalšími výrokmi, ktoré v podstate hovoria, že je čas, aby sa Apple vzdal.

“Myslím, že Apple sa naozaj ešte nevzdal nádeje nejakým spôsobom ochromiť Android … Musí to už niekde skončiť. Musia si uvedomiť, že Android nespomalia tým, že budú žalovať ľudí.”

“Počas rokov svätej vojny Applu voči Androidu nevybrali ani cent”

“Apple nemá čo ukázať za tie stovky miliónov dolárov, ktoré minul … Som si istý, že vojna smartfónov medzi Apple a Androidom je vec s obmedzenou budúcnosťou.”

Je trochu odvážne tvrdiť, aby sa Apple vzdal, keď Quinn práve prehral konanie a sumu 120 mil. dolárov. Rok 2012 sa pre Quinna taktiež niesol v znamení porážky, ktorá spoločnosť Samsung stála 1,1 miliardy dolárov. Na druhú stranu je možné súhlasiť s tým, že nie je jasné či Apple vôbec niečo vyťažil zo všetkých súdnych konaní. Apple vďaka nekonečným odvolaniam zrejme nič z vysúdených peňazí ešte nevidel. Výhry v patentových bojoch mali však iný účinok a sú vedené hlavne z princípu. Apple ubral Samsungu na povesti tým, že vyhral niekoľko patentových a dizajnových sporov. Cupertinská spoločnosť však celkovo vyšla horšie vďaka vzniknutému výzoru agresora.

Hoci Apple zaberá stále veľmi významnú pozíciu na mobilnom trhu, Samsung sa medzičasom dotiahol na absolútneho lídra s najväčším podielom na trhu. Začal tiež predávať väčšie zariadenia, ktoré sa v rukách používateľov osvedčili a Apple bude musieť zrejme v tomto roku prehodnotiť svoje priority a nasledovať vzniknutý tento trend.

Náš tip
Súd Apple vs. Samsung: Za zneužitie patentov pokuty na oboch stranách

Zdroj: businessinsider

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+