MojAndroid

Záujem Microsoftu o Android má stúpajúce tendencie, čo je spôsobené predajom  operačného systému. Za posledný rok sa predaj Androidu vyšplhal na úroveň až 53% a Microsoft si „privyrobil“ približne 400 miliónov dolárov, a to všetko len vďaka licenciám. Teraz sa Microsoft vyjadruje, že Google vystaval operačný systém na duševnom vlastníctve gigantu z Redmontu. Microsoft jednoducho vie, čo robí, a nejde mu ani tak o Google ako o operačný systém samotný.

Horacio Gutiérrez, zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Microsoft skupiny duševného vlastníctva, povedal:  

„Tieto zariadenia sa posunuli zo základných telefónov s vlastným operačným systémom k plnohodnotným zariadeniam porovnateľnými s plnohodnotným počítačom so sofistikovaným , moderným operačným systémom. Preto tieto zariadenia stoja na základoch spoločností ako je Microsoft, ktorý investoval miliardy dolárov do vývoja, aby získal dnešné výsledky.“ (Voľný preklad)

Pokračoval o inováciách, ktoré „ sú veľmi dôležité pre niektoré funkcie smartfónov a urobili z nich to, čo dnes sú.“ Bez približovania detailov, Gutiérrez spomína synchronizáciu dát so servermi a back-end hardvérové a softvérové inovácie, ktoré sa domnieva, že patria spoločnosti Microsoft. Podľa Gutiérreza, tieto patenty nie sú závislé na konečnom výsledku softvérového procesu , ale sú súčasťou cesty k výsledku. Rôzne cesty sa vzťahujú na rôzne patenty.

Prekvapujúce množstvo  výrobcov zariadení s operačným systémom Android sa zhoduje, a nechcú bojovať prostredníctvom súdov. Samsung, HTC, ODM spoločnosť Compal a mnoho ďalších platia poplatky spoločnosti Microsoft za každé zariadenie Android, ktoré predajú.  V skutočnosti počet zariadení, ktoré sú licencované Microsoftom je omnoho vyšší, ako samotný predaj zariadení spoločnosti s Windows Phone 7, z čoho má Microsoft samozrejme veľmi dobrý úžitok. Google tvrdí, že Microsoft zmanipuloval súdny systém a patenty, aby mohol napádať jeho hardvérových partnerov a mohol s nimi manipulovať.

Zdroj: http://www.theregister.co.uk/ , http://androidcommunity.com/

 

1.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+