MojAndroid

Vojna medzi Google a Microsoftom pokračuje aj naďalej. Patentový právnik, Tim Porter, spoločnosti Google sa vyjadril, že Microsoft útočí v právnych sporoch preto, lebo jeho produkt (Windows Phone 7) sa ocitol na okraji spoločnosti gigantov od Google a Apple v boji OS v smartfónoch. Povedal, že keď raketový vzostup Androidu nebol zastavený, taktikou spoločnosti Microsoft je vytiahnuť patentové spory, aby sa spoločnosti nemohli zameriavať na inovácie.

Spomenul tiež predchádzajúce spory okolo Linuxu, a Porter obvinil Microsoft, že vyciciava iné spoločnosti, na základe ich úspešných produktov, prostredníctvom súdnych sporov a tak si udržiava Microsoft zisk. Pravdou je, že Microsoft sa obohatí len na Androide približne 400 miliónov dolárov ročne. A polovica všetkých zariadení vo svete je licencovaná Microsoftom. Porter tiež vyhlásil, Microsoft nezískal ani jeden zo softvérových patentov až do konca 80-tych rokov.

Tu je plná citácia:

„Agresívne prenasledovanie pomocou licencie je taktika, ktorá sa používala Microsofte už v minulosti, v sporoch s Linuxom, napríklad. Keď sa ich výrobky dostanú do stagnovania alebo úpadku na trhu, podobne ako je to teraz s Androidom, vytiahnu svoje patentové portfólio, ktoré si vytvorili a získavajú zisk z úspechu iných produktov.“

Porter poznamenal, že softvér by nemal byť patentovateľný, lebo potom vedie k patentovým vojnám. Navyše poznamenal, že dnešný systém je nefunkčný a vyžaduje si vážnu pozornosť. Na vyhlásenie Microsoftu, Google si nestojí za svojimi OEM partnermi, Porter prehlásil opäť stanovisko spoločnosti a hlavnú líniu, že si za svojimi partnermi stojí.

Žiaľ, vypadá to na to, že sa tak skoro konca tejto patentovej vojny nedožijeme, a koniec vojny medzi Google, Apple, Microsoftom a desiatky ďalších spoločností je v nedohľadne…

Zdroj: SlashGear

 

11.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+