MojAndroid

Existuje niekoľko informácií o tom, že v tomto roku by sme sa mohli dočkať, okrem už predstavených zariadení ako je tablet Nexus 7, aj zariadení v podobe Google Nexus vytvorených s partnerskými spoločnosťami Sony, LG a Samsung. Tieto spoločnosti by mohli pracovať na Nexus zariadeniach, ktoré by mohli niesť také názvy ako Galaxy Nexus 2, Xperia Nexus alebo LG Optimus Nexus.

V minulosti spoločnosť Google spolupracovala na Nexus zariadeniach so spoločnosťami  Samsung a HTC. Vtedy vznikli smartfóny ako Nexus S alebo Galaxy Nexus.  Google však naďalej pracuje na tom, aby v spolupráci s jednotlivými spoločnosťami priniesol ďalšie Nexus zariadenie.

Podľa najnovších informácií však existuje ďalší smartfón z radu Nexus, ktorý by mal niesť označenie Galaxy Nexus 2 (GT-I9260) a mal by mať displej s rozlíšením 1280 x 720 bodov alebo procesor ARM 11. Všetko sú to však len dojmy a fámy, ktoré nie sú nijako potvrdené.

Podľa všetkého však celá informácia je mylná, keďže ARM 11 procesor patrí k starším hardvérovým kúskom, ktoré boli v minulosti použité už pri HTC Dream a v roku 2012 by takýto procesor patril k zastaralým. Možné však je, že procesor by mohol byť ARM Cortex – A11, o ktorého existencii sú taktiež pochyby, pretože tento druh procesora zatiaľ oficiálne neexistuje. Predchádzajúci Nexus totiž mal totiž srdce v podobe 1,2 GHz dvojjadrového procesora ARM Cortex A9. Špekulácie končia až pri tom, že najnovší kúsok Nexus by sa mal volať Nexus Premier.

Nech sa však situácia a špekulácie okolo najnovšieho Nexus smartfónu točia okolo akýchkoľvek informácií, situáciu budeme sledovať a priebežne vás informovať tak, aby ste o novinke v podobe ďalšieho Nexus zariadenia vedeli medzi prvými.

Zdroj, foto: Pocketnow

17.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+