MojAndroid

Jedna veľká kapitola v podobe Samsung Galaxy S III sa pomaly uzatvára, a čoskoro sa objaví tento model vo voľnom predaji. No keďže je známa spolupráca Samsungu a Google na novom smartfóne Nexus, vynára sa nová detektívka v podobe otázky: Aký bude nový Nexus?

Podľa stránky Sam Mobile, autor ROM – Adam Green – našiel niekoľko riadkov kódu, ktorý sa javí ako budúca ROM pre Nexus. Zdá sa, že spolupráca Samsungu a Google prinesie zariadenie, ktoré bude poháňané procesorom Exynos 5250 a grafickou jednotkou Mali T-604 (kódové označenie Vithar) s taktom 533MHz (pre porovnanie Samsung Galaxy SIII má GPU Mali 400 taktovanú na 400MHz). Chýbať by nemali ani fotoaparát s rozlíšením 5Mpix, wm8994 zvukový čip a displej s rozlíšením 1280 x 800 px. Otázka ostáva, či sú to špecifikácie tabletu, alebo by mohli patriť aj smartfónu.

Exynos 5250 bol predstavený na sklonku minulého roku. Exynos 5250 je SOC (system-on-chip) procesor s dvoma jadrami Cortex-A15, ktoré dokážu natívne pracovať na frekvencii 2GHz. Procesor je vyrobený 32nm technológiou, čo zabezpečí menšiu spotrebu čipu, no zároveň poskytne väčší výkon, ktorý bude postačovať na podporu 3D displejov a rozlíšení až do 2560×1600 (WQXGA).

Senior marketingový manažér spoločnosti Samsung, Massimiliano Villani, vyhlásil: „Exynos 5250 bude prvý procesor schopný natívne riadiť WQXGA displej.“

V minulosti sa špekulovalo, či sa Exynos 5250 objaví v tabletoch, alebo bude súčasťou nového Google Nexus smartfónu. Zdá sa, že sa začína nový detektívny seriál, tentoraz pod názvom: „Nový Google Nexus a čo ďalej?“

Zdroj, foto: Sam Mobile, androidcommunity.com

14.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+