MojAndroid

Spoločnosť ESET vás pozýva na ďalšie stretnutie Android  Roadshow v sobotu 27.októbra do Zvolena, hotel Tenis (registrácia aj vstup je zadarmo), na ktorom sa budete môcť bližšie oboznámiť s novým produktom ESET Mobile Security a novými bezpečnostnými hrozbami pre Android. Pozrite si videopozvánku:

TIP: celý program Android Roadshow 2012 vo Zvolene

V poslednej dobe sa výrazne posilnil vplyv mobilných zariadení v internetovej komunikácii. ESET, ako firma zaoberajúca sa globálnou bezpečnosťou elektronických dát a komunikácie, si trend mobilných zariadení plne uvedomuje a nezostáva bokom. Nadišiel preto správny čas priblížiť vám pohľad na nový produkt, doplňujúci dieru v podobe bezpečnostného riešenia pre Android. Začiatkom mesiaca máj sa ESET rozhodol sprístupniť produkt ESET Mobile Security užívateľom cez Google Play.

 

ESET Mobile Security
ESET
Verzia 1.1.603.893 (13. 6. 2012)
Veľkosť 3,2 MB
2.0.1+

Zadarmo

V prvom rade je nutné povedať, že sa jedná o ucelený balík ochrany pre mobilné zariadenia. Ucelený z pohľadu ponuky funkcionalít pomáhajúcich udržať bezpečnosť vášho zariadenia v prípade infiltrácií, ale aj krádeží a strát. V drobnohľade to znamená, že s našim bezpečnostným produktom získate funkcionality ako sú:

  • SIM matching, ktorý vám umožní pri vložení inej SIM karty ako je zadefinovaná, automaticky notifikovať o zmene na preddefinovanom čísle. Pričom sa vám pošlú údaje o novej SIM karte ako je IMSI a telefónne číslo.
  • Vzdialené zamknutie prístroja pomocou SMS kódu, ktoré pri krádeži umožní uzamknutie celého mobilného zariadenia. Odomknúť sa dá jedine vložením správneho kódu.
  • Vzdialené mazanie dát umožňujúce pomocou SMS kódu diaľkovo zmazať citlivé dáta z telefónu. Funkcionalita tohto typu sa hodí najmä pri odcudzení a strate mobilného zariadenia, ak nechcete aby prišlo k úniku citlivých dát a prípadnej kompromitácii.
  • GPS lokalizácia slúžiaca na sledovanie mobilného zariadenia pomocou GPS systému. Sledovanie sa spúšťa pomocou SMS kódu zaslaného na prístroj. Pridanou hodnotou je posielanie aktuálnych koordinátou pozície pomocou SMS správ.
  • Bezpečnostný audit zariadenia, ktorý dáva odpoveď na často kladenú otázku používateľov mobilných zariadení. Je moje zariadenie ozaj bezpečné? Pomôcť pri zistení odpovede vám pomôže práve táto funkcionalita, ktorá má za úlohu identifikovať slabé miesta vášho zariadenia. Sledujú sa pri tom veci ako napr. kapacita batérie, spustenie Bluetooth, voľné diskové miesto, bežiace procesy a iné. V prípade bezpečnostného rizika je používateľ automaticky notifikovaný, pričom niektoré hrozby dokážu byť odstránené priamo z užívateľského rozhrania.
  • Manažovanie hovorov dovoľujúce nastavovať blokovanie hovorov v oboch smeroch. Môžete sa tak vyhnúť nepríjemne veľkým účtom za telefonické hovory napríklad vašich detí.
  • SMS/MMS Antispam blokujúci správy podľa nadefinovaných zoznamov, alebo od všetkých neznámych odosielateľov.

Samozrejmosťou sú funkcionality ako heuristika, karanténa, On-Demand kontrola súborov, kontrola prenášaných súborov, automatická aktualizácia. V neposlednom rade treba spomenúť aj ochranu nastavení heslom. Nároky, ktoré musí telefón spĺňať sú minimálne 5MB voľnej pamäte na inštaláciu a verziu operačného systému Android 2.0 a vyšší.

24.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+