MojAndroid

Spoločnosť ASUS vás pozýva na posledné stretnutie Android fanúšikov do Trnavy. Na Android Roadshow 2012  si v sobotu 24. novembra v hoteli Holiday Inn budete môcť vyskúšať ASUS Padfone 2. Okrem toho na vás čakajú aj ďalšie výborné zariadenia od spoločnosti ASUS- tablety Nexus 7, ASUS Padfone, Transformer Prime, Transformer 300, Transformer a Slider. Jeden z vás si dokonca nový tablet ASUS Nexus 7 odnesie domov. Prihlásujte sa zadarmo na stránke AndroidRoadshow.sk. Registrácia aj vstup na akciu je zadarmo.

 

ASUS Padfone 2

PadFone 2 je nasledovník zariadenia, ktoré prišlo s myšlienkou spojiť tablet a telefón do zariadenia. V porovnaní so svojim predchodcom však druhý PadFone prináša množstvo inovácií a vylepšení, ktoré sú viditeľné hneď na prvý pohľad. Inovatívny dizajn, zjednodušené vkladanie Padfone 2 do Padfone 2 Station, dôraz na ergonómiu a komfort ide ruka v ruke s výkonnejším hardvérom. PadFone 2 je 4,7-palcový smartfón s rozlíšením 1280 × 720.


Súčasťou riešenia je však aj dokovacia stanica Padfone2 station v podobe 10,1-palcového tabletu s rozlíšením 1280 × 800. V oboch prípadoch je použitý aj IPS panel, takže kvalita displejov je na výbornej úrovni. Štvorjadrový 1,5GHz procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro Krait a 2 GB RAM zabezpečujú viac ako dostatočný výkon, či už PadFone využívate v režime tabletu alebo telefónu.

Transformácia je rýchla a jednoduchá, stačí jednoduché zasunutie telefónu do „tabletu“, pričom obrazovka a používateľské rozhranie sa vždy prispôsobí veľkosti displeja. Okrem toho, že dokovacia stanica ponúka používateľom väčší displej, zároveň predlžuje výdrž batérie až na 36 hodín telefonovania v 3G sieti. Naopak, hmotnosť celého riešenia sa znížila, Padfone2 + Padfone2 Station majú celkovú hmotnosť len 649g. Telefonovať môžete aj z režimu tabletu. Navyše Padfone2 podporuje aj NFC a LTE konektivitu. Vďaka 13 Mpix fotoaparátu je možné zariadenie využiť aj ako náhradu za bežný fotoaparát. PadFone 2 sa bude u nás predávať od januára v dvoch farebných prevedeniach: bielej a čiernej a s vnútornou pamäťou 64G, resp. 32G.

 

ASUS Padfone 

ASUS PadFone je smartfón vybavený 4,3″ Super AMOLED qHD displejom, dvojjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon S4 s frekvenciou 1,5 GHz a 8Mpx digitálnym fotoaparátom s obrazovým procesorom od spoločnosti Fuji a objektívom so svetelnosťou F/2.2 s konštrukciou využívajúcou 5 optických prvkov. Zariadenie pracuje s operačným systémom Android 4.0 od spoločnosti Google. Po vložení smartfónu do dokovacej stanice PadFone Station sa PadFone premení na 10,1″ tablet. PadFone využíva technológiu ASUS DynamicDisplay, ktorá zabezbečí plynulé prechody zobrazenia medzi displejom PadFone a displejom PadFone Station. K dokovacej stanici PadFone Station je možné pripojiť aj dokovaciu klávesnicu, s ktorou sa PadFone premení na prenosný počítač*. Ďalším užitočným príslušenstvom je PadFone Stylus Headset – dotykové pero s technológiou Bluetooth, ktoré slúži tiež ako náhlavná súprava pre jednoduchý príjem hovorov.

 

Používatelia zariadenia PadFone budú môcť po dobu troch rokov bezplatne využívať 32GB úložisko ASUS WebStorage a tiež ďalšie cloudové služby ASUS. V zariadení nájdete predinštalovanú aplikáciu ASUS SuperNote, ktorá slúži na prácu s poznámkami. Tie môžete jednoducho vytvárať veľa rôznymi spôsobmi – pomocou klávesnice, dotykového rozhrania, fotoaparátu (fotografie a videa) alebo audio záznamov.

 

Nexus 7 je ideálny tablet na zábavu s výborným pomerom cena/výkon. Zatiaľ čo kedysi sa nižšia cena podpísala pod komfort z používania zariadenia, v prípade Nexusu 7 to neplatí. Tablet je vybavený 7-palcovým IPS displejom s rozlíšením 1280 × 800, pričom kvalitou obrazu patrí medzi aktuálnu špičku. Kvalitnému displeju sekunduje štvorjadrová Tegra 3 a 1 GB RAM – netreba sa teda báť, že by tablet trpel nedostatkom výkonu. Nexus 7, keďže ide o oficiálny tablet od Googlu, využíva operačný systém Android vo verzii 4.1 a čoskoro bude k dispozícii aj aktualizácia na verziu 4.2, rovnako ako model s podporou 3G sietí. Nexus 7 (wi-fi) s kapacitou 16GB je na Slovensku dostupný za 229 eur.Model s podporou 3G a vnútrornou pamäťou 32G bude na Slovensku dostupný v decembri za 299€.

Prihláste sa na stránke AndroidRoadshow.sk. Tešíme sa na vás.

20.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+