MojAndroid

V Obchode Play sa pri enormnom množstve aplikácií vyskytne občas aj nejaká tá škodlivá či falošná aplikácia. Google sa snaží voči takýmto vplyvom bojovať aj novou službou Play Protect, ktorá skenuje vaše nainštalované aplikácie. Teraz sa ako jedna zo spomínaných prezentovala aj falošná aplikácia četovej služby WhatsApp. Na túto falošnú aplikáciu sa nachytali za pár dní viac ako milión používateľov.

Náš tip
WhatsApp nechtiac ponúka možnosť zmazať až týždeň staré správy
Náš tip
Na WhatsAppe môžete odteraz zdieľať aktuálnu polohu v reálnom čase

Falošný názov, graficky podobné prevedenie

Pre “dôveryhodnosť” zo strany používateľov niesla falošná aplikácia takmer totožné grafické prevedenie. Jej názov bol však pozmenený vo forme “Update WhatsApp Messenger.” Používatelia tak mohli byť v domnienke, že ide o akési rozšírenie či aktualizáciu ich aktuálnej aplikácie. Meno tvorcu bolo taktiež rovnaké ako v prípade originálu. Tvorca to dosiahol použitím špeciálneho znaku, ktorý pridal za názov tvorcu ešte medzeru.

Používatelia sa teda mohli pochopiteľne, celkom ľahko nachytať. Falošnú aplikáciu si stiahlo v Obchode Play takmer milión používateľov. Po nainštalovaní aplikácie ste boli svedkami enormného množstva reklám a takisto nechýbal škodlivý kód, ktorý umožňoval inštaláciu ďalšieho, pre vás neznámeho softvéru. V súčasnosti sa už aplikácia v Obchode Play nenachádza a Google aplikáciu odstránil. Napriek tomu je vidieť, že falošná aplikácia odolala aj službe Play Protect.

Náš tip
WhatsApp prináša do beta verzie svoje vlastné emoji. Kopíruje Apple?

Používate aplikáciu WhatsApp? Ako sa snažíte rozpoznávať originalitu mobilnej aplikácie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: mashable

7.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+