MojAndroid

Pre mnoho ľudí je vyhľadávanie informácií na internete súčasťou každodennej rutiny. Tri celosvetovo známe prehliadače Google Chrome, Microsoft Edge a Mozilla Firefox onedlho dosiahnu míľnik, ktorým je ich najnovšia verzia s číslom 100. Podľa informácií z portálu PhoneArena sa s príchodom novej verzie môžu vyskytnúť problémy s funkčnosťou niektorých webových stránok.

Čo spôsobuje problém pri načítavaní stránok na nových prehliadačoch? 

Väčšina internetových stránok kontroluje, aký konkrétny prehliadač zákazníci používajú. Niektoré stránky nefungujú na starších verziách prehliadačov kvôli obavám z ich nedostatočného zabezpečenia. Zdroj uviedol, že v počiatočných testoch novej verzie sa potvrdila nefunkčnosť stránok, ako napríklad Yahoo, T-Mobile a HBO Go.

Pri načítavaní stránok v najnovšej aktualizácií pre Chrome, Edge a Firefox je problém s rozpoznávaním verzie prehliadača. Väčšina stránok je prispôsobených na rozoznávanie prehliadačov s dvojciferným číslom.

Keďže sa traja velikáni dostali k míľniku s trojciferným označením najnovšej verzie, tak niektoré stránky rozoznávajú len prvé dve čísla aktualizovaného prehliadača. Preto si stránky môžu myslieť, že používate 10 verziu prehliadača a zamietnu vám prístup k ďalším informáciám a obsahu.

Ako prvé plánujú vydať stú aktualizáciu svojich prehliadačov spoločnosti Google a Microsoft, kedy by sme sa novej verzie mohli dočkať už 29. marca 2022. Mozilla si naplánovala vypustenie aktualizácie Firefoxu na 3. mája 2022.

Spoločnosti špekulujú aj ohľadom opravenia alebo zobrazovania 99 verzie pre všetky stránky aj pri používaní najnovšej verzie. Tieto záložné plány musia spoločnosti najskôr poriadne otestovať pred tým, než ich skúsia poskytnúť verejnosti.

Veľmi podobný problém sa vyskytol aj v roku 1999, kedy sa po prepísaní na rok 2000 vyskytli mierne problémy s počítačovým rozoznávaním niektorých údajov. Tieto komplikácie sa podarilo veľmi rýchlo odstrániť a preto dúfame, že tomu bude podobne aj po novej aktualizácií prehliadačov.

Náš tip
Samsung Galaxy Tab S6 dostáva novú aktualizáciu

22.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+