MojAndroid

Niekoľko zdrojov potvrdilo, že Google Hangouts a Gtalk má problémy s odosielaním správ. Chyba v doručovaní spôsobuje, že niektorí používatelia zaznamenali doručovanie správ  kontaktom, ktorým neboli adresované. Rovnakú chybu nahlásilo na podporu tejto služby už 10 ľudí a veľa používateľov informuje o nej prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

marquee

Zdá sa, že problém sa týka najmä používateľov Google Talk, ktorí sa snažia komunikovať s ľudmi s nainštalovanou aplikáciou Hangouts. Táto bola Googlom predstavená ešte v máji na developerskej konferencii Google I/O. Ponúka predovšetkým bohatšie sociálne funkcie a možnosť vykonávať skupinového videohovory. Dôvodom hlásených chýb môže byť aj najnovšia aktualizácia, ktorá pravdepodobne zmenila softvér tak, že dochádza k zámene správ.

Ide o pomerne veľké narušenie súkromia a dobre povesti Googlu to nijako neprispieva. Podľa jeho hovorcu je však spoločnosť s problémom už oboznámená a pracuje na jej odstránení. V akom štádiu je oprava chyby môžete sledovať na stránke google.com/appsstatus.

Zdroj: techcrunch

26.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+