MojAndroid

Činsky výrobca Xiamomi predstavil len pred pár hodinami to najlepšie zo svojej mobilnej dielne v podobe smartfónov Xiaomi Mi Note a Mi Note Pro. Počas tlačovej konferencie padli slová aj na cenu, ktorá bola však určená pre domovskú Čínu, takže sme až doposiaľ netušili, koľko bude stáť medzinárodne. Oppomart, jeden z predajcov nových modelov totižto zverejnil cenovú ponuku pre zahraničné dodávky.

Xiaomi Mi Note a Mi Note Pro sa v prvej vlne začnú predávať v domovskej číne a niekoľko ďalších ázijských krajinách, kde už značka pôsobila aj v minulosti. V Európe a ostatných krajinách si budú môcť spotrebitelia objednať smartfóny prostredníctvom predajcov, resp. lokálnych online obchodov, ktoré posielajú tovar do zahraničia.

Ako sme už spomenuli, jeden z takýchto predajcov s názvom Oppomart zverejnil cenovú ponuku nových modelov pre medzinárodné objednávky. Menej výkonný model Xiaomi Mi Note si budete v uvedenom e-shope môcť zakúpiť za 399 amerických dolárov, čo je v prepočte približne 344 eur (rozdiel v porovnaní s oficiálnou cenou predsatuje 25 eur). Výkonnejší model Xiaomi Mi Note Pro predajca ocenil na 599 dolárov, približne 516 eur. Rozdiel od pôvodnej ceny, ktorá bola oznámená počas tlačovej konferencie je tak výraznejší, celkom 58 eur. K týmto cenám je samozrejme nutné prirátať poštovné a iné poplatky, ktoré môžu vzniknúť prijatím balíka zo zahraničia.

Novinky od Xiaomi si zatiaľ objednať nemôžete. Po prvej vlne predaja sa brány pre zahraničný predaj otvoria až koncom januára alebo začiatkom februára. Ak sa chcete dozvedieť viac o nových modeloch, odporúčame vám články na ktoré odkazuje TIP.

Náš tip
Xiaomi Mi Note Pro prichádza s 2K displejom, Snapdragonom 810 a 4 GB RAM

Náš tip
Xiaomi Mi Note je nová vlajková loď s 5,7″ displejom a výbornou cenou

Náš tip
Porovnanie | Xiaomi Mi Note Pro vs Samsung GALAXY Note 4 vs iPhone 6 Plus

Zdroj: gsmarena, oppomart, oppomart 2

17.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+