MojAndroid

Spoločnosť Imagination Technologies sa špecializuje na návrh grafických čipov, ktoré sa objavujú najmä v populárnych zariadeniach spoločnosti Apple. Jej grafiky patria v súčasnosti k absolútnej špičke, čo dokazujú aj benchmarky tabletov iPad alebo iPhone. Samotná spoločnosť čipy nevyrába, ale predáva licencie, vďaka ktorým výrobcovia ako Samsung alebo Apple môžu použiť ich návrhy pri dizajnovaní vlastných procesorov.

Imaginations Technologies len minulý týždeň predstavili svoj najnovší výtvor – grafiku PowerVR G6630. Spoločnosť tvrdí, že ide doposiaľ o najvýkonnejší grafický čip, ktorý sa im podarilo navrhnúť. Má byť až 60x výkonnejší, ako čokoľvek čo je momentálne dostupné na trhu. Nový čip má šesť procesných jadier, z ktorých dokáže dve alebo štyri jadra zapnúť/vypnúť podľa toho, čo sa aktuálne zobrazuje na displeji. PowerVR G6630 podporuje aj najnovšie grafické štandardy vrátane OpenGL ES 3.0/2.0/1.1, OpenGL 3.x/4.x, OpenCL 1.x, a DirectX 10.

Kedy sa takto výkonná grafika dostane aj do reálnych zariadení? Podľa Imagination Technologies by to mohlo byť už na budúci rok. Redaktori Androidauthority však tvrdia, že podľa ich doterajších skúseností by to mohlo trvať ešte minimálne dva roky. Každopádne, takáto grafika by úplne postačovala aj na hranie skutočne graficky náročných hier. Do budúcnosti tak môžeme počítať s tým, že smartfóny a tablety sa stanú súčasťou ekosystému herných konzol. Predstavte si, prídete domov, zasuniete svoj smartfón či tablet do dockovacej stanice a môžete si začať užívať herný ošiaľ priamo na veľkej obrazovke vášho televízora.

Zdroj: androidauthority

19.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+