MojAndroid

Volvo Car Group je prvou spoločnosťou, ktorá sa spojila s firmou Google pri integrácii informačno-zábavného systému Powered by Android. Sú v ňom zabudované aplikácie Asistent Google, Mapy Google a obchod Google Play.

Nový systém ponúka úplnú integráciu operačného systému Android Automotive OS, otvorenej platformy Android od spoločnosti Google. Aktualizácia služieb je v reálnom čase.

Elektromobil XC40 je zároveň prvým vozidlom značky Volvo, ktoré bude získavať aktualizácie softvéru a operačného systému na diaľku (over the air). Vďaka tomu sa spoločnosť Volvo Cars dostáva do popredia v oblasti internetových služieb pre automobily. Plne elektrické XC40 sa bude, samozrejme, neustále vyvíjať a zlepšovať.

Nakoniec vám vo vozidle poskytneme rovnaký zážitok, na aký ste zvyknutý pri svojom telefóne, ale prispôsobený s ohľadom na bezpečné používanie počas jazdy. Vďaka zavedeniu diaľkových aktualizácií pre všetko od údržby až po úplne nové funkcie ostane vozidlo rovnako moderné ako vaše ostatné digitálne produkty a bude stále ponúkať tie najnovšie a najlepšie funkcie,“ uviedol Henrik Green, technologický riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.

Google aplikácie

Vďaka Android Automotive OS sú do vozidla zabudované technológie a služby vytvorené vývojármi spoločností Google a Volvo Cars. Pozrime sa teda bližšie na jednotlivé aplikácie.

Plne elektrický infotainment Volvo XC40
Nový informačno-zábavný systém

Aplikácia Asistent Google umožňuje zákazníkom ovládať funkcie pomocou hlasu. Napríklad nastavenie cieľa cesty, prehratie hudby či podcastov či regulácia teploty. Skvelou vymoženosťou je komunikácia so smart zariadeniami v domácnosti priamo z vozidla. Cieľom je obmedzenie rozptyľovania vodiča, vďaka čomu sa môže plne venovať šoférovaniu.

Vďaka aplikácii Google Mapy máte vždy po ruke v reálnom čase dopravné údaje, dopravnú situáciu a tým i proaktívne návrhy alternatívnych trás. Aplikácia zároveň dokáže odporučiť i najbližšiu nabíjaciu stanicu.

Ak sa pozrieme na Google Play, využitie je úplne jednoduché. Sú v ňom hudobné a mediálne aplikácie, ktoré sú optimalizované a prispôsobené pre automobily.

Nový informačno-zábavný systém bude plne integrovaný s platformou Volvo On Call a ponúkne nové funkcie ako monitorovanie stavu akumulátora a úrovne nabitia. Zachované však zostanú aj klasické funkcie Volvo On Call, ako je vyhriatie vozidla vopred počas chladných dní, vyhľadanie vozidla na parkovisku či spoločné využívanie vozidla prostredníctvom digitálneho kľúča.

Plne elektrický model XC40 sa verejnosti po prvýkrát predstaví už zajtra 16. októbra.

Zdroj: Tlačová správa,

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+