MojAndroid

Pri výbere powerbanky býva rozhodujúcim faktorom hlavne jej kapacita, ktorá nemusí byť vždy uspokojujúca. Čínsky influencer si z tohto dôvodu vyrobil vlastnú powerbanku, ktorej kapacita musí uspokojiť každého. Podľa portálu GizmoChina má totiž neuveriteľnú kapacitu 27 miliónov mAh.

Powerbanka dokáže nabíjať aj televízor

Dopyt po powerbankach v posledných rokoch výrazne stúpol, čo súvisí hlavne s trendom nevyberateľných batérií v notebookoch a smartfónoch. Kvôli tomuto dôvodu sa powerbanky stali pre veľa ľudí úplne nevyhnutnými.  Pri stále väčšej energetickej náročnosti elektroniky potom stúpa aj ich kapacita, Jeden čínsky influencer Handy Geng teraz posunul ich kapacitu na rekordnú úroveň, keď vytvoril vlastnú powerbanku s kapacitou 27 miliónov mAh.

Vo videu na sociálnej sieti YouTube satiricky spomína, že už mal dosť toho, ako mali jeho priatelia vždy väčšie powerbanky než on. Z konštrukcie powerbanky sa zdá, že si muž kúpil obrovskú plochú batériu, ktorú normálne nájdeme v podvozku elektromobilu. Batériu potom uzavrel strieborným kovovým puzdrom, aby dizajn pripomínal klasickú powerbanku.

Pre nabíjanie nainštaloval vstupný nabíjací port a 60 výstupných nabíjacích portov, ktoré podporujú 220 V napätie. Powerbanka dokáže súčasne nabíjať ž 20 zariadení, či už ide o smartfóny, tablety alebo notebooky. Vďaka vysokému napätiu je schopná aj napájať televízor, práčku a iné elektronické zariadenia. Kvôli veľkým rozmerom sa už však powerbanka nedá nazývať prenosnou a je len reklamou pre čínskeho influencera.

Náš tip
HBO Max prichádza na Slovensko. Prví predplatitelia dostanú zľavu natrvalo
1.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+