MojAndroid

Jednou z najdôležitejších obsahových častí nášho webu sú recenzie. Pravidelne každý týždeň do nich pribudne niečo nové. Zariadenia však niekedy mávame len na kratšie obdobie a nestihneme otestovať napríklad dlhodobejšiu “spoluprácu” so smartfónom. Práve preto sme spustili projekt “Používateľské recenzie”, v ktorých majú práve naši čitatelia a zároveň majitelia daných smartfónov možnosť vyjadriť sa k ich dlhšiemu používaniu. Tiež je to cesta podeliť sa so skúsenosťami reálnych používateľov.

Už 7 rokov sa pre vás snažíme budovať a dopĺňať náš Katalóg Android smartfónov a tabletov. Aktuálne v ňom nájdete snáď všetky zariadenia, ktoré sa od roku 2010 predávali na našom trhu. Do Používateľských recenzií prispelo svojimi názormi a postrehmi už okolo 2500 ľudí. Jednotlivé smartfóny tu majú podrobne rozpísané špecifikácie a môžete ich medzi sebou aj porovnávať. Používateľské recenzie nájdete práve v Katalógu, s odkazom na úvodnej stránke nášho webu. Dnes vám prinášame používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy S7:

Samsung Galaxy S7: Používateľská recenzia, Filip Nagy, 19 r.

S7-dmičku som používal vyše roka. Používal som Samsung Galaxy S7 v čiernom prevedení vo flat verzii s pamäťou 32 GB, ktorá mi plne postačovala. Dizajn hodnotím veľmi dobre až na jeden malý detail – že na ňom veľmi ostávali odtlačky prstov, najmä na zadnej strane. Ak si človek naň dáva pozor, telefón aj po dlhom čase v obyčajnom gumenom púzdre a s nalepeným ochranným sklom vyzerá stále ako nový. I keď možno pod nejakým uhlom sa nájde pár mikro škrabančekov.

Rýchle reakcie aj po dlhšom používaní

Smartfón sa po dlhšej dobe používania nijako nezasekával, každá reakcia bola rýchla, žiadne zdĺhavé čakanie. Len občas používateľské prostredie od Samsungu robilo podivné veci a nebolo dostatočne optimalizované od výrobcu, čo dosť mi vadilo pri takej cenovke. Prejavilo sa to napríklad v prostredí fotoaparátu, kde malo zaváhania .

Displej by som skôr hodnotil negatívne. Na jednej strane je síce krásny, ponúka super zobrazovanie, no zaznamenal som vypálenie pixelov, ktoré je vidno na bielom podklade a časom mi vadilo.

Samsung Galaxy S7

TOP fotografie aj videá

Kvalitu fotoaparátu hodnotím úplne na TOP. Čo som odfotil, to bolo krásne, ostré, s perfektnými detailami. Kvalita videa bola tiež úžasná. Ja som osobne 4k video nevyužil, používal som len Full HD rozlíšenie, ktoré mi bolo postačujúce a jeho kvalita bola veľmi dobrá. A to hlavne vďaka veľmi dobrej optickej stabilizácii, ktorá sa chovala v každej situácii tak, aby to video bolo ostré a “nerozhádzané”. Denné fotky sú naozaj bez komentára, skvelé. Nočné boli taktiež dobré, ale v niektorých situáciách som si všimol zväčšený šum, aj keď svetla bolo podľa mňa dosť.

Batéria – deň na jedno nabitie

Výdrž batérie hodnotím veľmi dobre vzhľadom na to, ako veľmi som telefón zaťažoval, najmä s internetom, hrami, Youtube videami, hudbou. Pritom som s ním vždy zvládol deň na jedno nabitie.

Záverečné zhrnutie

Na S7-dmičke sa mi najviac páčil fotoaparát, jeho konštrukcia, rýchlosť a jednoduchosť. Všetko na jednom mieste, len keby tá cenovka bola vtedy o niečo menšia. Odporučil by som ho hlavné pre tých, ktorí radi fotia alebo sa radi hrajú s fotoaparátom a chcú ho mat vždy poruke. K mínusom zaraďujem displej, ktorému sa vypaľovali pixely a prekážalo to v používaní najmä pri bielom podklade.

Zdroj: Používateľské recenzie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+