MojAndroid

Približne pred štyrmi mesiacmi spoločnosť Google uverejnila open-source kód Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Mesiac na to začala aktualizácia Samsung Nexus S telefónu, ktorý bol v tom čase starý necelý rok. Aktualizácia spôsobila niekoľko problémov, medzi inými sa vyskytli problémy s WiFi a batériou. Doteraz však neprišlo k aktualizácii a odstráneniu týchto chýb, čo spôsobuje medzi používateľmi Samsung Nexus S rozhorčenie.

Samozrejme, že pokročilí používatelia môžu uskutočniť root a nahrať si do telefónu vlastnú ROM, no rozhorčenie spočíva v tom, že ako majitelia vlajkovej lode spoločnosti Google mali aktualizáciu dostať medzi prvými, ak nie prví, a to najmä v čase, keď sa hromadne objavuje aktualizácia Ice Cream Sandwich u mnohých iných výrobcov a zariadení. Používatelia Galaxy Nexus S sú tak mierne frustrovaní.

Množstvo iných problémov sa objavilo aj u používateľov iných modelov so sieťovými parametrami CDMA a Nexus tak stráca u Android fanúšikov pomaly na atraktivite. Navyše, komunikácia zo strany spoločnosti Google je na bode mrazu, aj keď riešenie problémov a aktualizácie pre Samsung Nexus je v plnom prúde, tak isto aj riešenie problémov s ostatnými zariadeniami pracujúcimi v 4G sieti. Uvidíme, aká bude dlhá cesta k vyriešeniu všetkých problémov a ako sa to odzrkadlí na atraktivite samotného Nexusu.

Zdroj: Androidcommunity.com

15.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+