MojAndroid

Hry na mobilných zariadeniach patria hádam k najobľúbenejším aplikáciám, po ktorých používatelia týchto zariadení siahajú pri kúpe a rozhodovaní sa o aplikáciách. Dokazuje to aj najnovšia štúdia v porovnaní používateľov Androidu a iPhone, ktorá hovorí, že používatelia iPhone míňajú päťkrát viac peňazí na hry ako používatelia Androidu.

Výskum uskutočnila spoločnosť Newzoo, ktorá sa zamerala na aktuálne dáta v sťahovaní hier z jednotlivých platforiem Androidu a iOS. Dáta boli doplnené prieskumom, ktorý sa uskutočnil na vzorke 17 tisíc respondentov na trhoch v Nemecku, Francúzsku Veľkej Británii a USA.

Z výskumu ďalej vyplynulo, že v USA sa rozšíril podiel hráčov zo 75 na 101 miliónov používateľov, ktorí si stiahli hru. 28 percent všetkých hráčov používa iPhone a až 60 percent pri hrách využíva tablet iPad. Až 84 percent príjmov za hry pochádza od používateľov iOS, zatiaľ čo zvyšných 16 percent zisku tvoria používatelia Androidu.

Nakoniec sa štúdia opýtala aj na spôsob platenia a vyplynulo, že až 91 percent nákupov sa uskutoční z prostredia hry, keď samotná hra osloví používateľa a chce ju rozšíriť. Iba 9 percent platieb pochádza z priameho nákupu.

Zdroj: Slashgear , Forbes

8.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

20 odpovedí na “Používatelia iPhone kupujú hry päťnásobne viac ako „Androiďáci“”

  1. tak apple užívatelia sú hraví…asi o tom niečo svedčí

  2. vsak ked maju gameboy a ne telefon sa cuduju??ja si telefon kvoli hram naozaj nekupujem….ked tak si tam dam sachy…preto si skor kupim telefon s androidom a ne s uzavretym iOS.

  3. ani sa necudujem. na android sa da stiahnut cracknuta hra este skor ako free z marketu :-))

  4. No ono kehby androidaci zacali kupovat viac aplikacie / hry , mozno by to slo s vyvojm hier a aplikacii hore…to znamena lepsie aplikacie , nove napady , krajsie hry atp. vykon na telefonoch je uz podla mna dostatocny , chybaju uz len aplikacie, ktore by dokazali tento vykon naozaj aj vyuzit :)

  5. Ja víc kupuju andoid aplikace jsou dobře namakaně, než ty Iphone, a Iphone vice používaji američani a ten narod je trošec na hlavu, tak se to neda srovnávat se zbytkem světa

    • Nahlavu je proto, že nekrade a za aplikace platí? To mi vysvětli…

  6. vsetko maju platene a lite verziu su nanic :P

  7. Ono se není čemu divit, když na iOS je více her placených než na Android. A hlavně není tak jednoduché hry krást. 

  8. No tu ide skôr o to, že na iOS je omnoho viac aplikácii platených ako na android. Dokonca aj aplikácie, ktoré sú na androide zadarmo, tak na iOS sú platené. Plus aplikácie si musia platiť zvlášť pre tablet a zvlášť pre mobil. 

    • Ale nemusí. Jen jsou některé ve dvou verzích.

    •  Podľa mňa to je kvôli týmto veciam:
      – populácia faganov v amerike je tak blbá že si jailbreak nevedia spraviť
      – populácia dospelích, ktorých sa nebudú nejakým warez zaoberať a kúpia si čo chcú za tých pár dollárov
      – pomer plat/cena app je iny ako u nás.

  9. Tak je rozdiel či zaplatí amík 3doláre alebo my 2eurá, preňho to je nič.
    Každopádne aj tie 2eurá je ešte stále drtivá väčšina skúpa zaplatiť za app, ktorú napr. používajú denne v androide.
    ľudia kupujte tie app, hlavne tie kvalitné…sa vžite do kože nejakého vývojára ktorý pol roka robil aplikáciu, dá ju na market za smiešne dve eurá a poniektorý stále užívajú warez verziu, no mňa by to štvalo. A potom idú k stánku a za 2€ si kúpia nejakú posratú tyčinku alebo cigarety a nieje im to ľúto(alebo chlast) a keď im poviete čo si to nekúpia z google play tak ste za ešte debila ktorý si to kupuje. To v amerike nieje.

  10. ja sa nehambim kupovat hry z marketu minuly mesiac som minul 20e no a teraz za to platim ….do vyplaty uz som vminuse xD a taky amik zarobi viac tak jemu je tych par dolarov fakt len par no lenze nase slovensko sa deli este na vychod a zapad ….kym na zapade BA  za pracu dostanu dvojnasobok tak vychod moze len plakat a obhajuju sa tym, ze v ba je vsetko drahsie …no neviem chod do tatier a kup si horalku za 0,60e xD a ubytovanie vdaka kamosom ktory tam sli za pracou viem ze je rovnake dokonca v ba je lacnejsie. tak o com to je? tato krajina nikdy nebude na urovni EU aj ked sme v EU ….kym platy nebudu rovnake a kym minimalna mzda sa  nebude pocitat z europskej unije priemer tka dovtedy budeme len zobraci ….ale kusok som odbocil mimo temu xD i ked to je hlavny dovod preco slovaci nekupuju tak vela aplikacii :P

  11. A potom sa čudujem že pre vývojárov je ios atraktívnejší

  12. ja osobne mam nakupenych kopec apps. , pretoze si prave myslim, ze vyvojarov treba podporit. 
    mam kupene 2x office, kedze prvy bola trefa vedla. kopec dalsich pre mna uzitocnych apps. samozrejme som vyuzil aj zlavnene, cim som kopec ecok usetril.
    je jasne, ze pomer plat/cena apps je na SK ina ako v US, ale tak zas na jednej strane ceny aplikacii na windows boli v minulosti ale uplne inde a dnes ak stoji apka do 2e (nie hra na kratke vyuzitie, ale dlhodoby nastroj) tak to je ozaj otazka jedna dve kofolky..  neni co riesit. 
    sa kopec penazi bez vacsieho zmyslu vyhodi inde a ludi to nemrzi..

  13. Slovensko je specificke znacnym podielom predplatenych kariet. Ak by bolo mozne zaplatit za aplikaciu z kreditu, hoci aj s nejakym 30-centovym manipulacnym poplatkom navyse a stanovenym minimalnym zostatkom, tak by sa predavalo neporovnatelne viac aplikacii. Pripadne by sa suma zapocitala do faktury, aj ked tam by uz bol nejaky casovy sklz pri uhradzani, kedze pri predplatenej karte sa daju peniaze presunut okamzite. A mozno uz je tento sposob aktualny aj u nas, neskusal som.:-)

  14. ja fakt nechapem tie socky co musia kradnut hry co stoja 1-3E, fakt sraci, potom nech sa necuduju, ze sa nikomu nechce nic vyvijat

+