MojAndroid

Najnovší prieskum trhu v USA poukazuje na to, že používatelia Android zariadení sú po prvýkrát vernejší svojmu systému ako používatelia iOS zariadení. Zatiaľ čo až 82% majiteľov Androidu by si kúpilo opäť zariadenie s týmto systémom, pri iOS by tak urobilo 78% ľudí. Pri Windows Phone bolo toto číslo ešte menšie (19%) a pri BlackBerry úplne mizivé, iba 4%. Výskum bol vykonaný na 4000 respondentoch.

iphone 6 alebo Galaxy S6

Z prieskumu tiež vyplynulo, že najvernejší sú majitelia Samsung zariadení, pričom druhú priečku obsadili majitelia iPhonov. Zaujímavým je aj fakt, že o zmene platformy, ktorú ľudia používajú, rozhoduje často operátor. V USA zostane verných Androidu až 79% používateľov, aj keď zmenia operátora, zatiaľ čo v prípade Apple je toto číslo menšie, iba 51%. Dôvody, prečo ľudia ostávajú verní jednej mobilnej platforme alebo prečo prechádzajú k inej, nie sú známe, avšak nie je ťažké si ich domyslieť…

Zdroj: AndroidCommunity

14.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+