MojAndroid

Google Assistant je hlasový asistent od Googlu. Funguje na viacerých zariadeniach od smartfónov cez chromebooky až po Google Home – reproduktor inteligentnej domácnosti. Na svetlo sveta prišiel koncom roka 2012 a mal tak dostatok času získať si svojich používateľov. Ste medzi nimi aj vy?

Náš tip
Google porazil odvekého rivala v predaji reproduktorov

Postavil sa proti Siri

Keď Apple predstavil nový iPhone 4S, zakomponoval doň novú hlasovú asistentku menom Siri. Google sa nedal a začal pracovať na vlastnom projekte, ktorého výsledok sa volal jednoducho Google Assistant.

Google Assistant sa stal najlepším hlasovým asistentom
Google Assistant sa stal najlepším hlasovým asistentom

Odvtedy tak medzi sebou súperia asistenti od Applu a vývojárov operačného systému Android. Do súboja sa medzitým pridala aj Alexa od Amazon, Cortana od Microsoftu a iný. Ľudia neskôr hodnotili, ktorý z asistentov je najlepší, alebo dokáže najviac pomôcť. Víťaz nikoho neprekvapil a bol ním práve Google Assistant.

Náš tip
Najefektívnejší asistent je Google Assistant

Veľmi efektívny a dostupný

Google Assistant sa doposiaľ objavil na veľkom množstve zariadení. Postupne sa stal štandardom každého nového smartfónu. Škoda, že ani za tie roky nezískal podporu slovenského jazyka. To však stále neprekáža mnohým využívať tohto asistenta každý deň.

Najlepší asistent sa stal súčasťou inteligentnej domácnosti z dielne Googlu
Najlepší asistent sa stal súčasťou inteligentnej domácnosti z dielne Googlu

Google Assistant toho dokáže naozaj veľa: pustiť playlist skladieb, vyhľadať vhodný hotel, zistiť počasie, alebo kľudne aj napísať SMS-ku. Pokiaľ máte Google Assistanta prepojeného s inteligentnou domácnosťou, dokážete ním ovládať aj domáce spotrebiče. Na Slovensku však zatiaľ nie je toto využitie asistenta dostupné.

Používate ho aj vy?

Google Assistant je dostupný pre každý smartfón s operačným systémom Android vo verzii 6.0 Marshmallow alebo vyššie. Pokiaľ sa niekomu nedá nainštalovať z Obchodu Play, zúfať si nemusí. Na Youtube existuje množstvo návodov, ako dostať Google Assistanta aj do vášho mobilu.

Verzia: 0.1.187945513
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.187945513
Aktuálna cena: Zdarma

Využívate aj vy tohto chytrého pomocníka? Zanechajte nám svoj hlas v ankete a vyjadrite svoj názor a skúsenosti v diskusii pod článkom. A pokiaľ ste ešte nevyskúšali šikovného asistenta od Googlu, neváhajte využiť widget vyššie a dať mu šancu.

Používate hlasového pomocníka Google Assistant?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

4.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+