MojAndroid

Vyhláška rezortu školstva o základných školách hovorí jasne. Počas vyučovania nesmie žiak používať mobilný telefón. Používať ho môže len v prípade, že slúži ako učebná pomôcka napríklad pri používaní rôznych vzdelávacích aplikácií či pri vzdelávacích videách. Podľa rezortu školstva je však vhodnejšie používať tablety – hlavne kvôli väčšej uhlopriečke displeja. My s týmto tvrdením jednoznačne súhlasíme.

“Použiť ho môže iba v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa, riaditeľa alebo jeho povereného zástupcu,” uviedlo ministerstvo.

Momentálne sa v tejto súvislosti neplánujú žiadne zmeny. V dnešnej dobe má už telefón takmer každé dieťa a na hodine sa jedná o predmet, ktorý by mal byť vypnutý alebo prinajmenšom odložený v taške. Ak ho žiak cez hodinu používa, vedie to k jeho rozptýleniu, z čoho môžu prameniť neskoršie problémy – nezvládanie alebo nepochopenie učiva a podobne.

Učitelia sa k tejto problematike stavajú rôzne. Martina, majiteľka súkromnej jazykovej školy v Banskej Bystrici hovorí, že mobily majú deti počas vyučovania dovolené a je na nich či hovor zdvihnú alebo nie. Iní učitelia hovoria o tom, že ak dieťa počas vyučovacej hodiny s telefónom manipulovalo, učiteľ mu ho zobral a odovzdal na konci hodiny prípadne vyučovacieho dňa.

Vo Francúzsku platí úplný zákaz

Úplný zákaz používania mobilných telefónov začal v tomto školskom roku platiť na francúzskych materských, základných a stredných školách. Telefóny musia mať buď vypnuté (počas celého vyučovania) alebo odložené v skrinkách. Doteraz v Francúzsku platil zákaz používania telefónov len počas vyučovania. Samozrejme, toto nariadenie neplatí v prípade núdze alebo iných neštandardných prípadoch.

Náš tip
Školáci používajú mobily už od veku 6 rokov, na strednej majú smartfón takmer všetci

22.10.2018
Zdroj: teraz.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+