MojAndroid

Od decembra platí novela cestného zákona, ktorá sa okrem iného venuje aj elektrickým kolobežkám. Upravuje pravidlá ich používania. Elektrické kolobežky sú v poslednom čase v móde, hlavne vo väčších mestách. Dôvodom je, že sa nimi dokážete do cieľa dostať rýchlejšie a efektívnejšie ako autom či MHD.

Polícia SR teraz pripravila inštruktážne video, ktoré vysvetľuje základné princípy používania elektrických kolobežiek  v premávke. Téme sa venoval portál živé.aktuality.sk.

  • Osoba pohybujúca sa na elektrickej kolobežke je definovaná ako vodič nemotorového vozidla

Ak máte nejasnosti v tom, ako môžete svoju elektrickú kolobežku používať, polícia SR pripravuje viacero inštruktážnych videí, ktoré by mali odpovedať na všetky prípadné otázky. Toto je prvé z nich:

Elektrické kolobežky sú skvelým pomocníkom a pravdepodobne aj súčasťou budúcnosti mobility. Na cestách je čoraz viac áut a ľudia hľadajú nové, rýchlejšie možnosti cestovania. Aj pri ich používaní však platia určité zásady bezpečnosti. Môžu byť skvelým pomocníkom, avšak v prvom rade si musíme uvedomiť, že ako každý iný dopravný prostriedok, môžu byť nebezpečné.

Zodpovedné používanie kolobežky by malo byť základom. Dôležité je v prvom rade dodržiavať primeranú rýchlosť a samozrejme aj predvídať a dávať vždy pozor na to, čo sa deje pred vami.

13.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+