MojAndroid

Podobne, ako Backberry, aj Apple má vlastnú službu nazvanú iMessage pre bezplatné posielanie textových správ medzi používateľmi platformy iOS alebo Mac. Developer Daniel Zweigart však vytvoril aplikáciu iMessage Chat pre Android, ktorá napodobňuje dizajn originálu a umožňuje chatovať s používateľmi Apple. Na prvý pohľad zaujímavá aplikácia však prináša vážne bezpečnostné riziko pre všetkých ľudí, ktorí ju využívajú. Informoval o tom portál androidauthority.

imessage

Komunikácia prostredníctvom služby iMessage je viazaná na podporované Apple zariadenia. Autor aplikácie však našiel spôsob, ako oklamať servery v Apple, že Android zariadenie, ktoré využíva aplikáciu je vlastne Mac. Riziko však spočíva v tom, že Android klient odošle informácie, teda zadávaný text na autorov server v Číne a až potom sa odošlú do Apple. Aplikácia tiež získava povolenie na inštaláciu APK súborov, teda aplikácii na pozadí systému a vzniká teda hrozba možnosti dostať do telefónu rôzne formy škodlivého softvéru. Preto odporúčame všetkým používateľom, aby sa vyhli inštalácii tejto aplikácie a namiesto toho využili jednu z mnohých alternatívnych chatovacích služieb, ktorých na oboch platformách nájdeme dosť. Mimo toho, aplikácia nepobudne v obchode Google Play dlho, vzhľadom na porušenie pravidiel pre vývojárov.

Zdroj: androidauthority

24.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+