MojAndroid

Spôsob akým pracujeme s financiami sa za posledné roky rapídne zmenil. Hotovosti pri sebe nosíme čoraz menej, keďže sa vo veľkej miere spoliehame na platobné karty a smartfóny. S ich pomocou môžeme využívať bezkontaktné platby, ktoré v mnohých smeroch uľahčujú život. Nie všetci sú však z ich stúpajúcej popularity nadšení.

Náš tip
Trump potvrdil možnosť zotrvania ZTE na americkom trhu. Spoločnosť musí zaplatiť pokutu 1,3 mil. dolárov

Svoje by o tom vedeli rozprávať najmä malí obchodníci, ktorí si zavedenie bezkontaktných platieb skrátka nemôžu dovoliť (isté percento z takejto platby si totiž odvádza banka). Zmeny však zaregistrovali aj pouliční umelci, ktorí v súčasnosti dostávajú za svoje vystúpenia omnoho menej peňazí. Keďže pri sebe ľudia nenosia takmer žiadnu hotovosť, nemajú im akou formou prispieť. Pouličným umelcom v Londýne sa však začalo črtať na lepšie časy. Spoločnosť iZettle totiž v spolupráci s metropolou Veľkej Británie rozdala niekoľkým pouličným umelcom platobné terminály, ktoré im umožňujú prijímať bezkontaktné platby.

Tento zaujímavý projekt je zatiaľ vo fáze testovania, pričom sa má postupne rozšíriť po celom Londýne. Nie je pritom vôbec vylúčené, že sa dostane aj do ďalších európskych, ako i svetových miest. Samotní umelci sú z tejto novej možnosti prijímania peňazí nadšení. Charlotte Campbell, ktorá sa pouličným vystupovaním živí, zaregistrovala vďaka terminálu výrazné zvýšenie príjmov. Podľa jej vlastných slov jej teraz prispieva väčšie množstvo ľudí ako kedykoľvek predtým. Terminály od spoločnosti iZettle sú nastavené na fixnú sumu, ktorú si určí samotný umelec. Nanešťastie však nie sú k dispozícii zdarma a každý, kto ich chce využívať si za ne musí zaplatiť. Za vyššie príjmy to však určite stojí.

Čo si myslíte o tejto novinke vy? Prispeli by ste takouto formou aj pouličným umelcom na Slovensku?

30.5.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+