MojAndroid

Nové smartfóny Google Pixel a Google Pixel XL znamenajú zrejme definitívny koniec existencie línie Nexus. Tá v priebehu niekoľkých rokov prezentovala najnovšie funkcie v systéme Android. Väčšina funkcií nových Nexusov sa už tradične dostávala aj na staršie zariadenia. Výnimkou boli tie, ktoré boli viazané na hardvér, ktorý v starších modeloch nebol použitý. Vzhľadom na súčasnú jedinečnosť Pixel smartfónov sa ale objavila otázka, ktoré z ich nových funkcií na starších Nexusoch neuvidíme. Teraz už máme definitívne potvrdené minimálne dve takéto novinky.

Náš tip
Google Pixel a Pixel XL: Toto sú funkcie, ktoré na iných Androidoch nenájdete

google-pixel-render-leak

Jednou z nich je filter modrého svetla, tzv. Nočné svetlo. Tento filter redukuje modré svetlo, ktoré vyžaruje displej a v tme tak menej trápi zrak. Funkcia je v systéme Android 7.1 Nougat viazaná na nový hardvér, ktorý starším Nexusom chýba. To isté platí aj o čítačke odtlačkov prstov, ktorá na Pixel smartfónoch umožňuje používať gestá. Potiahnutím prstom na odblokovanom telefóne napríklad stiahnete notifikačnú lištu. Aj táto funkcia je ale naviazaná na hardvér, a tak ju na vlaňajších Nexus smartfónoch neuvidíme. Je pravdepodobné, že s príchodom ďalších telefónov od Google bude množstvo exkluzívnych funkcií narastať. Hoci absencia týchto noviniek na starších Nexusoch nie je príjemná, hardvérové obmedzenia sú jednoducho neúprosné. Hoci dnes si už môžete stiahnuť systém Android 7.1 Nougat na Nexus 6P a Nexus 5X, na tieto funkcie sa tešiť nemôžete.

Zdroj: Ian Lake (Google+) via Android Police

21.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+