MojAndroid

Nový zákon v USA, ktorý zakazuje potraty, sa stretol s mohutnou vlnou odporu. Pridala sa aj spoločnosť Google. Ženám, ktoré navštívia potratovú kliniku, vymaže históriu polohy. Existuje totiž obava, že digitálna stopa by mohla informovať orgány činné v trestnom konaní o nezákonnom ukončení tehotenstva, informuje Theguardian.

Zákon, ktorý obmedzuje potraty, je zaručený ústavou. To znamená, že polícia si môže vyžiadať históriu vyhľadávania používateľov či dokonca históriu polohy či ďalšie informácie, ktoré môžu odhaliť to, že žena bola tehotná a rozmýšľala nad potratom, alebo bol už potrat vykonaný.

Google vás sleduje. Pozrite si mapu s históriou vašej polohy

Históriu polohy Google bude možné mazať automaticky

Spoločnosť Google uviedla, že nebude ustupovať nevhodným požiadavkám na získanie údajov zo strany vlády, a to bez ohľadu na to, či ide o potraty alebo nie.

Záznamy, zobrazujúce citlivé miesta, na ktorých sa používatelia nachádzali, budú z histórie polohy automaticky odstránené. Tieto miesta môžu zahŕňať napríklad potratové kliniky, centrá pre plodnosť, ale aj zariadenia na liečbu závislostí a iné. Google zatiaľ nešpecifikoval, ako bude spoločnosť tieto návštevy identifikovať a či budú všetky dáta vymazané aj z jeho serverov.

Náš tip
Ako vymazať históriu polohy v Google mapách? | NÁVOD
3.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+